1 września

Tęcza odprawiona przez juniorów

Juniorzy Olimpii wsparci młodzieżowcami z pierwszego składu wygrali w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z Tęczą Miłomłyn 3:1 (2:1). Ofensywna gra w pierwszej połowie zaowocowała dwoma bramkami Michała Bartkowskiego i Rafała Maciążka. W ostatnich sekundach spotkania kropkę nad i postawił Michał Karman.

W rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpia III podejmowała Tęczę Miłomłyn. Pod nazwą Olimpii III kryją się juniorzy elbląskiej drużyny wsparci czterema młodzieżowcami pierwszej drużyny. Krzysztof Niburski, Rafał Maciążek i Bartosz Danowski mają już za sobą występy w II lidze w barwach elbląskiej drużyny, Kacper Jurewicz czeka jeszcze na debiut w seniorskiej drużynie. Podstawę drużyny Stanisława Fijarczyka stanowili zawodnicy urodzeni w 1999 roku.
Tęcza Miłomłyn jest liderem drugiej grupy „okręgówki”. Goście w czterech meczach sezonu zdobyli komplet punktów, strzelając 10 bramek i tracąc cztery. Trzeba jednak zauważyć, że trener Tęczy Piotr Oliwa miał do dyspozycji w Elblągu tylko 14 piłkarzy.
Od samego początku inicjatywę przejęli młodzi olimpijczycy. Prowadzili grę, byli częściej przy piłce. W pierwszym kwadransie gry jedyną groźną sytuacją był strzał Patryka Wieliczki z rzutu wolnego, ale nie sprawił on żadnego problemu Adrianowi Leśnickiemu, strzegącemu bramki gości. Umiejętnościami piłkarskimi olimpijczycy wyraźnie górowali nad zespołem z Miłomłyna, z drugiej strony boiska Kacper Jurewicz przez większość czasu był bezrobotny. Największe zagrożenie sprawiało zachodzące słońce, na które musiał patrzeć bramkarz żółto-biało-niebieskich.
W 28 minucie Michał Bartkowski wyprowadził Olimpię na prowadzenie, niespodziewany strzał piłkarza Olimpii zaskoczył bramkarza gości.
W 33 minucie Tęcza przeprowadziła pierwszą groźną akcję. Goście zaatakowali lewą stroną boiska i Wojciech Kowalkowski technicznym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Kacpra Jurewicza.
Olimpia nadal atakowała niezrażona straconym golem. W 40 minucie Rafał Maciążek główką skierował piłkę do siatki rywala. Piłkarz Olimpii wykorzystał piękne dośrodkowanie z rzutu wolnego Bartosza Danowskiego.
Druga połowa rozpoczęła się od ataku Tęczy zakończonego odgwizdaniem „spalonego”. Potem groźną sytuację stworzyła Olimpia - po rzucie rożnym piłkę tuż przed bramką dostał Rafał Maciążek, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką.
W przerwie goście musieli dość do wniosku, że z tak bojaźliwą grą jak w pierwszej połowie sukcesu nie osiągną. Zaczęli więc częściej przebywać pod bramką Olimpii. Nie potrafili jednak sklecić składnej akcji i postraszyć Kacpra Jurewicza. Także ataki Olimpii nie przynosiły bramkowego efektu mimo obiecujących początków. Olimpijczycy wdawali się w dryblingi lub zwlekali z oddaniem strzału.
Z upływem czasu goście zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką Kacpra Jurewicza. W 77 minucie poprzeczka uratowała Olimpię przed stratą bramki. W końcówce meczu gra się wyrównała, a w zespole gości największe zagrożenie siał wprowadzony w drugiej połowie Marcin Daszczuk. W 85 minucie Kacper Jurewicz niepotrzebnie wyszedł z bramki, na szczęście piłkarze Tęczy nie zdołali tego wykorzystać. W 90 minucie bramkarz Olimpii zrehabilitował się broniąc trudny strzał piłkarza gości. Trzy minuty później Michał Nowak z Olimpii dośrodkował z lewego skrzydła z rzutu wolnego, do piłki doszedł Michał Karman i z bliska wpakował piłkę do siatki. 3:1 i sędzia od razu skończył mecz.

Olimpia III Elbląg – Tęcza Miłomłyn 3:1 (2:1)
1:0 - Bartkowski (28 min.), 1:1 - Kowalkowski (33 min.), 2:1 - Maciążek (40 min.), 3:1 - Karman (90+3 min.)

Olimpia III: Jurewicz – Korkliniewski, Balewski, Rozumowski, Szymanowski (78' Karman), Wieliczko (65' Nowak), Maciążek, Niburski, Danowski (75' Chorążewicz), Bartkowski, Koryd (54' Pisarek).

Olimpia II wylosowała wolny los w rundzie wstępnej WPP i może czekać na losowanie w kolejnej rundzie.

Patronem medialnym klubu Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl