Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 sierpnia

Przegraliśmy z Odrą (wideo)

Twierdza Elbląg padła w 5 minut. W meczu 3. kolejki II ligi Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Odrą Opole 0:2.

Piorunujący początek meczu w wykonaniu Odry Opole ustawia całe spotkanie. Olimpia Elbląg traci dwie bramki w pięć minut i przez większość meczu nie potrafi nawiązać walki. Olimpia Elbląg - Odra Opole 0:2. To najniższy wymiar kary dla żółto-biało-niebieskich.

Po dwóch remisach i co ważniejsze - po niezłych spotkaniach - piłkarze Olimpii Elbląg chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach. Beniaminek Odra Opole wydawał się być doskonałą „ofiarą” żółto-biało-niebieskich, ale niestety było dokładnie odwrotnie.
Mecz dla Olimpii nie mógł się zacząć gorzej. Już w drugiej minucie po trzydziestometrowym rajdzie piłkę w bramce Olimpii umieścił Dawid Wolny. Druga bramka padła trzy minuty później. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Winiarczyk, a Kacper Tułowiecki tak nieszczęśliwie interweniował, że wbił sobie piłkę do bramki.
Odra dominowała, kontry Olimpii nie stwarzały zagrożenia pod bramką rywali. W grze gospodarzy rzucała się w oczy niedokładność. Do pierwszej groźnej sytuacji Olimpia doszła dopiero w 40 minucie, kiedy to Anton Kołosow ładnie podał Pawłowi Picelukowi. Niestety, prawie spod nóg elbląskiemu napastnikowi piłkę wyjął Tobiasz Weinzettel. Tymczasem Kacper Tułowiecki musiał w bramce dwoić się i troić.
W trakcie przerwy złote honorowe odznaki PZPN i W-MZPN otrzymał Lech Strembski – trener żółto-biało-niebieskich w latach 1987 i 1994-1996. Z kolei honorowe odznaki W-MZPN otrzymali trenerzy młodzieżowych grup Olimpii – Szymon Waga i Karol Przybyła.
Po przerwie w grze Olimpii niestety niewiele się zmieniło. W 50 minucie mogło być 0:3. Po rzucie rożnym Kacper Tułowiecki minął się z piłką, która na szczęście wyszła poza boisko.
W 57 minucie przed bramką Odry faulowany został Jakub Bojas, Robert Trznadel zobaczył żółtą kartkę. Strzał Patryka Sokołowskiego nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Odry.
W 70 minucie znów przypadek uratował Olimpię przed utratą bramki. Najpierw strzelił Marek Gancarczyk, Kacper Tułowiecki odbił piłkę przed siebie, do piłki dobiegł Dawid Wolny i z 9 metrów strzelił nad poprzeczką.
Chwilę później faulowany przed polem karnym rywala był Anton Kołosow, piękny strzał Radosława Stępnia bramkarz Odry z trudem przeniósł nad poprzeczką. Chwilę później w słupek trafił Waldemar Gancarczyk.
Od 70 minuty gra się wyrównała. Swoje okazje mieli Stępień i Kołosow. Ale bramki dla Olimpii nie padły. - Prowadzić grę w ataku pozycyjnym jest bardzo ciężko. Dlatego tak ważna jest gra na „zero z tyłu” W tym meczu przekonaliśmy się o tym na własnej skórze – podsumował mecz Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
Po 3. meczach bez porażki u siebie twierdza Agrykola padła. Szansę na rehabilitację piłkarze Olimpii Elbląg będą mieli w najbliższy piątek, kiedy w Warszawie zmierzą się z miejscową Polonią.

Olimpia Elbląg – Odra Opole 0:2 (0:2)
0:1 - Wolny (2 min), 0:2 - Tułowiecki (5, samobójcza)

Olimpia Elbląg: Tułowiecki, Kubowicz (72' Iwanowski), Lisiecki, Wenger, Bukacki, Sokołowski, Stępień (75' Danowski), Wolak, Bojas (60' Pietroń), Piceluk (68' Szuprytowski), Kołosow
Odra Opole: Weinzettel, Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk, Wepa, Peroński ( 59'Ałdaś), W. Gancarczyk, Brusiło (82' Niemczyk), M. Gancarczyk (65' M. Garncarczyk), Wolny ('72 Krysian)
Żółte kartki: Wolak – Olimpia, Kowalski, Trznadel - Odra
Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)