14 lipca

Olimpia lepsza, ale ta z Grudziądza (video)

Pierwszoligowa Olimpia Grudziądz okazała się za mocna dla piłkarzy Olimpii Elbląg. W drugim sparingu przed sezonem elblążanie przegrali 2:5. Bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelili Anton Kolosov i Jakub Bojas.

W pierwszej połowie kibice w Grudziądzu obejrzeli aż pięć bramek. Worek z golami rozwiązał się w 25 minucie, gdy dyskusyjny rzut karny wykorzystał Brazylijczyk Nildo. Kolejne bramki dla gospodarzy padły po błędach obrony Olimpii. Elblążanie odpowiedzieli składnymi akcjami, tylko jednak dwie zakończyły się zdobyciem gola. W 35 minucie po podaniu Damiana Szuprytowskiego ładnym strzałem z 10 metra popisał się Anton Kolosov, a tuż po przerwie drugą bramkę dla Olimpii zdobył Jakub Bojas po podaniu Łukasza Pietronia.

W elbląskim zespole zagrali dwaj nowi zawodnicy. 19-letni Krzysztof Niburski, który ostatnio występował w Concordii Elbląg oraz 19-letni Mateusz Goerke z Lechii II Gdańsk. Obaj są w Olimpii na testach.

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 5:2 (4:1)
1:0 - Nildo (25 min, karny), 2:0 – Smoliński (30), 2:1 – Kolosov (35), 3:1 – Klemenz (36), 4:1 – Nildo (40), 4:2 – Bojas (47), 5:2 – Trzepacz (74).

Olimpia: I połowa: Tułowiecki — Bukacki, Iwanowski, Kubowicz, Lisiecki, Niburski, Ressel, Danowski, Szuprytowski, Kołosow, Piceluk, II połowa: Daniel — Maciążek, Wenger, Konieczny, Goerke, Wolak, Stępień, Sokołowski, Bojas, Pietroń, Bartkowski