23 czerwca

Juniorzy Olimpii nie zagrają w CLJ

Resovia okazała się w dwumeczu silniejsza od Olimpii Elbląg. Rzeszowianie wygrali pierwszy mecz na własnym boisku 2:1, a dzisiaj przy Moniuszki zremisowali z żółto-biało-niebieskimi 2:2 (0:0), co dało im awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Przed meczem wydawało się, że elblążanie są w dobrej sytuacji. Po przegranej 1:2 w pierwszym wyjazdowym pojedynku, Olimpii do awansu wystarczyło skromne 1:0. Niestety, rzeszowianie okazali się zbyt wymagającym rywalem i to oni zapewnili sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów.
Dzisiejszy mecz rozpoczął się od dobrej sytuacji dla miejscowych. Po prostopadłym podaniu przed bramkarzem gości znalazł się Michał Bartkowski, ale uderzył nad poprzeczką. Kolejne dwie okazje mieli przyjezdni. Najpierw nad bramką główkował Karol Skuba, a następnie po strzale z dystansu Michała Cacha piłkę odbił Mikołaj Jóźwiak. Bramkarz Olimpii spisał się kapitalnie w 28 min., kiedy dwa razy kapitalnie obronił po uderzeniach z bliskiej odległości Skuby.
W drugiej połowie zmęczeni piłkarze zostawiali sobie więcej miejsca, a co za tym idzie było łatwiej o stwarzanie bramkowych okazji. W 59 min. Resovia wyszła na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Patryku Pękali, a sam poszkodowany pokonał Jóźwiaka z jedenastu metrów. Olimpia wyrównała w następnej akcji. Piłka trafiła w polu karnym do Bartkowskiego, a ten z najbliższej odległości pokonał Piotra Gnatka. Elblążanie napierali, chcąc doprowadzić do dogrywki. Golkiper Resovii obronił po uderzeniu Bartkowskiego, a następnie nad poprzeczką strzelił Radosław Bukacki. W doliczonym czasie gry losy dwumeczu rozstrzygnął Skuba, który wykończył zespołową akcję rzeszowian. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry żółto-biało-niebiescy zdołali jeszcze wyrównać. Do siatki trafił Kamil Horyd, jednak remis promował drużynę gości.
Zgodnie z przepisami PZPN występująca w II lidze Olimpia, będzie musiała przy braku awansu do CLJ, zgłosić do rozgrywek seniorskich drugą drużynę.

Olimpia Elbląg – Resovia Rzeszów 2:2 (0:0)
Bartkowski 61, Horyd 90 – Pękala 59 (k), Skuba 90

Olimpia: Jóźwiak – Bartkowski, Bukacki, Drankiewicz (86' Horyd), Duszak (51' Pawłowski), Dyl (74' Perliński), Konieczny, Korkliniewski, Leszczyński (60' Balewski), Mularczyk, Szczęch (72' Rozumowski)
Resovia: Gnatek (90' Bujak) – Piskorowski, Cach, Kowal, Socha, Lorenc, Daniel (90' Gogola), Pękala, Skuba, Mołdoch (83' Pikiel), Rurak (69' Pelc)