18 kwietnia

Wysoka wygrana juniorów

Juniorzy Olimpii kolejny po raz kolejny demolują przeciwników, tym razem w Iławie.

Wynik otwieramy już w 4`, gdy w zamieszaniu w polu bramkowym piłkę do siatki kieruje Pawłowski (asysta Drankiewicza). W 10` dośrodkowanie Dyla finalizuje skutecznie Mularczyk. W 16` pewnym egzekutorem jedenastki po faulu na Pawłowskim okazuje się Konieczny. Od tej pory coś się zacina. Olimpia atakuje, ale trzykrotnie Pawłowski, dwukrotnie Drankiewicz (po rzutach wolnych), Mularczyk, Leszczyński nie potrafią skutecznie sfinalizować akcji. Przez praktycznie całą pierwszą część gospodarze nie wychodzą z własnej połowy.
W drugiej odsłonie od początku nasi piłkarze grają zbyt indywidualnie, oddają też dużo niecelnych strzałów z dystansu. Wreszcie po kilkunastu minutach dochodzi do przepychanki na środku boiska, po której trener z Elbląga wymienia czterech graczy i w końcu gra gości nabiera rumieńców. Najpierw w 64` Perliński celną główką kończy dynamiczną akcję Dyla, po 3` Kamiński uderza pewnie z pola karnego (asysta Chorążewicza). W 70` na 6-0 podwyższa Mularczyk, po podaniu od Szczęcha. Wynik w doliczonym czasie gry ustala Kamiński, po dośrodkowaniu Duszaka.
Kolejna przeszkoda na drodze podopiecznych trenera Kaczmarczyka to Sport Academy Olsztyn, zajmująca 3 miejsce w tabeli, którą żółto-biało-niebiescy podejmą w sobotę o godz. 12 na boisku przy ul. Moniuszki.

ITR Jeziorak Iława- ZKS Olimpia Elbląg Jun. 0-7 (0-3)
Pawłowski 4`, Mularczyk 10` 70`, Konieczny k. 15`, Perliński 64`, Kaminski 67`, 90+1`

Skład Olimpii: Jóźwiak -€“ Duszak, Konieczny, Korkliniewski, Drankiewicz (57`Kamiński) - Bukacki (59` Łachacki), Szczęch - Dyl, Mularczyk, Leszczynski (57` Perliński) - Pawłowski (59` Chorążewicz)