11 lutego

Porażka z Grudziądzem (video)

Piłkarze Olimpii Elbląg rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem na boisku w Świeciu podopieczni Jacka Paszulewicza wygrali z Olimpią Elbląg 2:1.

Żółto-biało-niebiescy mają za sobą sześć meczów kontrolnych. Wcześniej podopieczni trenera Adama Borosa wygrywali, nie licząc remisu z Motorem Lubawa. W dzisiejszym sparingu doznali pierwszej porażki, jednak po spotkaniu mogą być zadowoleni ze swojej postawy i z tego jak zaprezentowali się na tle pierwszoligowca.
Mecz przez większość czasu był wyrównany. Piłkarze z Grudziądza wykorzystali w pierwszej odsłonie dwie z trzech sytuacji bramkowych, a elblążanie nie byli w stanie trafić do siatki. Pierwsza bramka padła w 25. minucie po strzale Nildo, który wykorzystał podanie Joy-Slayd Michelsa. Chwilę później trafienie zanotował Adam Banasiak, po asyście napastnika z Brazylii. Elblążanie zdobyli kontaktowego gola tuż po przerwie. Po prostopadłym podaniu kapitalnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Damian Szuprytowski.
W najbliższą sobotę naszą ekipę czekają dwa kolejne sparingi. Obydwa mecze odbędą się na boisku przy Skrzydlatej. O godz. 14 Olimpia zagra z KS Chwaszczyno, a dwie godziny później jej rywalem będzie Pomezania Malbork.

Olimpia Grudziądz 2-1 Olimpia Elbląg
Nildo 25, Adam Banasiak 27 - Damian Szuprytowski 49

Olimpia Grudziądz: Marek Szulc - Adrian Bielawski (64 Damian Ciechanowski), Matic Žitko, Mariusz Malec, Michal Piter-Bučko, Jakub Szarpak (64 Marcin Woźniak) - Kamil Kurowski, Rafał Babul (60 Dejan Żigon), Adam Banasiak - Joy-Slayd Mickels, Nildo (64 Łukasz Gebauer).

Olimpia Elbląg: Tułowiecki (46' Daniel) — Kowalczyk (46' Domagała), Wenger (46' Iwanowski), Kubowicz, Maciążek (46' Koza), M. Pietroń (46' Ressel), Sokołowski (46' Bukacki), Bojas (46' Szuprytowski), Kuczkowski (46' Kolosov), Piceluk (46' Bartkowski), Ł. Pietroń (60' Leszczyński)