Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 listopada

Olimpia zagrała na siódemkę

Olimpia Elbląg odniosła kolejne pewne i przekonywujące zwycięstwo. Tym razem nie pozostawiła złudzeń zespołowi Startu Działdowo. Końcowy wynik to 0:7, a mogło być zdecydowanie więcej.

Połowa listopada, za oknem typowo NIE wiosennie, ale Olimpia Elbląg  już 14 listopada  rozpoczęła rundę rewanżową (wiosenną) sezonu 2015/2015.
W III lidze podlasko-warmińsko-mazurkiej dotychczas obie drużyny grały ze sobą trzykrotnie (sezony 2014/15 i 2015/16):
- skład z Działdowem 14.11.15: Tułowiecki - Bukacki, Kubowicz, Iwanowski, Koza - Pietroń, Sokołowski, Ressel, Szuprytowski, Bojas - Piceluk

Mecz lepiej zaczęłi żółto-biało-niebiescy, a wynik spotkania w 21 minucie otworzył Szuprytowski. 5 minut później było już 0:2 strzelcem Bojas. W 28 min gola dla Olimpii zdobył Koza, a na 0:4 przed przerwą podwyższył Piceluk. Na początku drugiej połowy za Pietronia wszedł Piotrowski, a na 0:5 podwyższył ponownie Piceluk. Swój dobry występ w meczu ze Startem Działdowo, drugą bramką przypieczentował Bojas. W Olimpii nastąpiły kolejne zmiany: na boisko wszedł Kuczkowski i Graczyk zastępując Kubowicza i Piceluka. Przed końcem spotkania Szuprytowski także strzelił po raz drugi i ustalił wynik meczu na 0:7.

Start Działdowo - ZKS Olimpia Elbląg 0:7
                                Damian Szuprytowski 21, 90, Jakub Bojas 26, 65, Jacek Koza 29, Paweł Piceluk 40, 50

Skład Olimpii: Tułowiecki, Bukacki, Kubowicz (55' Kuczkowski), Iwanowski, Koza, Pietroń (46' Piotrowski), Sokołowski, Ressel, Szuprytowski, Bojas (66' Graczyk), Piceluk (65' Bartkowski)