31 października

Łomża nie taka straszna (video)

Dwa przestrzelone karne, z meczów przeciwko Concordii i Drwęcy spowodowały utratę cennych punktów (oba mecze zakończyły się remisami 0:0). Dwie strzelone jedenastki w spotkaniu z ŁKS Łomża ustawiły mecz i pozwoliły wysoko wygrać na trudnym terenie w Łomży.

Najpierw Anton Kolosov w 12 minucie, następnie w 19 min Dawid Kubowicz. Lepszego otwarcia nie można było sobie wymarzyć. Dobrze, że spora - bo blisko 150 osobowa - grupa kibiców z Elbląga nie spóźniła się na mecz, bo przegapiłaby ważne momenty spotkania. Potem dobrze grająca Olimpia znów dała powody do radości. W 40 minucie po samobójczym trafieniu Piotra Pisiaka (dośrodkowanie Pietronia, strzał głową Kubowicza, niefortunna interwencja gracza ŁKSu) było 0:3. Wynik nie utrzymał się długo, bo ambitnie grająca Łomża odpowiedziała błyskawicznie. Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 1:3. Gola dla ŁKSu zdobył Rafał Maćkowski.

Drugie 45 min rozpoczęło się od zmiany. Za walecznego Antona Kolosova wszedł Kamil Graczyk. Olimpia początek drugiej części gry poświęciła na obronę wyniku. Łomża atakowała, stwarzała sobie sytuację, ale bramkę zdobyli żółto-biało-niebiesy. Po akcji Piceluk, Graczyk do siatki trafił, ładnym, plasowanym uderzeniem w długi róg Łukasz Pietroń. W naszym zespole zagrali także Michał Ressel, który wszedł za Radosława Stępnia, Jacek Koza zmienił Jakuba Bojasa i Kamil Kuczkowski za Patryka Sokołowskiego.

W kategorii nieśmiesznego żartu umieścimy wypowiedź trenera Łomży, który w wywiadzie zaraz po meczu stwierdził, że "Olimpii pomagają sędziowie, że mecz został wypaczony itp." Zabawne. Dla nas karne do spotkania z Łomżą to była kara :)