18 października

Huragan pokonany

Pewnie i zdecydowanie, chociaż w nieco nerwowej atmosferze, juniorzy ZKS pokonali Huragan Morąg.

W 6` po rzucie rożnym Drankiewicz uderza głową, ale obrońca wybija z linii, W 16` Bartkowskiemu, znajdującemu się tuż przed bramką wybijają piłkę. Po chwili rzut rożny, futbolówka znajduje się przed polem karnym, uderza Szymanowski, uchyla się Drankiewicz i jest 1-0. W 22` po składnej akcji dośrodkowuje Bartkowski i konczy celnie Pawłowski. W 27` goście przechwytują na naszej połowie piłkę, ale ich strzał ląduje obok słupka. W 37` Szczęch w świetnej sytuacji także obok bramki. W 40` Leszczyński minął juz bramkarza, ale za daleko się "wypędził". Wreszcie w 42` dośrodkowanie Kamińskiego z prawej strony na raty ale skutecznie kończy Pawłowski.

Zaraz po przerwie Pawłowski obsługuje Bartkowskiego i jest 4-0. Trochę spada tempo i Huragan na krótko przejmuje inicjatywę: najpierw w 52` Jóźwiak odprowadza wzrokiem dośrodkowanie lądujące na słupku, ale na szczęście dobitka szybuje ponad poprzeczką, po minucie kolejna groźna akcja Morążan, ale strzał ponownie niecelny. W 55` prostopadłe zagranie Perlińskiego do Bartkowskiego, który mija bramkarza rywali i celnie uderza do pustej bramki. W 59` Pawłowski obija słupek, ale po kilkunastu sekundach podwyższa prowadzenie po asyście Bartkowskiego. Kolejne minuty to 3 zmarnowane świetne okazje Olimpijczyków: w 61` Bartkowski, w 66` Szczęch i w 67` Pawłowski "setki" trafiają w bramkarza. W 75` wybicie Godlewskiego, piłkę przejmuje Bartkowski i zdobywa 7go gola. Mecz Olimpijczycy kończą w 10ciu po drugim "żółtku" dla Drankiewicza. Mimo to podwyższają rezultat po prostopadłej piłce Chorążewicza do Leszczyńskiego. W 86` sędzia nie widzi faulu na Horydzie w polu karnym. W ostatniej akcji meczu Dyl przypadkowo nadeptuje upadającego rywala, zatrzymuje sie by mu pomóc, piłkę przejmuje kolejny zawodnik gości i zdobywa honorowa bramkę.

Wynik zasłużony tylko szkoda, że rywale nie mogący się pogodzić z porażką zaczęli grać bardzo ostro, a sędzia poguibił się w tym wszystkim i obdzielał kartkami nie odpuszczających Olimpijczyków.

ZKS Olimpia - Kaczkan-Huragan Morąg 8-1 (3-0)
Szymanowski 17`, Pawłowski 22`, 42`, 59`, Bartkowski 46`, 55`, 75`Leszczyński 81` - nieznany 90+2`

Skład Olimpii: Jóźwiak (71` Godlewski) - Kamiński (46` Perliński), Konieczny, Korkliniewski, Drankiewicz - Dyl, Szymanowski (82` Łachacki), Szczęch (69` Chorążewicz), Leszczyński - Pawłowski (70` Horyd), Bartkowski