Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 sierpnia

Setka Michała Ressela

14. maja 2011 roku. w 29. kolejce II ligi grupy wschodniej w sezonie 2010/2011 na Agrykola 8 przyjechała Stal Stalowa Wola. Nic nie wskazywało, że ten dzień przejdzie do historii dla jednego z naszych zawodników.

Na odprawie meczowej musiał poczuć skok adrenaliny. Podający skład - ówczesny trener Olimpii Elbląg - Jarosław Araszkiewicz postawił na niego jako pierwszy. To były wyjątkowe chwile dla 18-letniego Michała Ressela. Debiut! Pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Olimpii Elbląg. Zakładamy, że w tamtej chwili nie zastanawiał się ile jeszcze meczów rozegra dla drużyny z Agrykola 8.

W kolejnym sezonie 2012/2013 rozegrał 32 mecze z 34. możliwych. Warte podkreślenia, że 31 spotkań rozegrał od pierwszej minuty - w tym 26 w pełnym wymiarze czasowym. Szczególnie pamiętny dla Michała Ressela musi być mecz z 8 września 2012 r. - wtedy rozegrał swoje pierwsze, całe spotkanie w barwach żółto-biało-niebieskich. Łącznie przez cały sezon rozegrał 2732 minuty na 3060 możliwych. Świetny wynik!

W sezonie 2013/2014 rozegrał 33 mecze (w tym jedno spotkanie w Pucharze Polski). W następnej kampanii (2014/2015) powtórzył wynik, ale dodatkowo spełnił kolejne marzenie. W pamiętnym meczu w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Calisią Kalisz (7-0!) strzelił swoją pierwszą bramkę dla Olimpii Elbląg. 17. minuta wspomnianego meczu dla popularnego „Rossiego” pozostanie w pamięci na zawsze. Strzelona bramka i wspólna radość z kibicami Olimpii Elbląg.

Obecny sezon rozpoczął się w 8 sierpnia 2015 r. Przeciwnikiem Olimpii był Start Działdowo. Michał Ressel zagrał ostatnie 21 minut i tym samym przeszedł do historii klubu! Wychowanek, przez całą karierę związany z naszym klubem, rozegrał SETNE spotkanie dla Olimpii Elbląg. Moment wyjątkowy i godny pogratulowania!

Mamy nadzieję, że nasz wychowanek rozpoczął drogę do dwusetki czego serdecznie życzymy! Michał Ressel – 100 meczów w ZKS OLIMPII ELBLĄG! Gratulujemy:

Debiut: 14.05.2011r. w II lidze grupy wschodniej w meczu 29 kolejki: Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 0:0, grał pierwsze 45 minut

Pierwszy cały mecz (90 minut): 8.09.2012r. w II lidze (sezon 2012/2013) grupy wschodniej, w 6 kolejce z Pogonią Siedlce (wygrana 2:0)

PIERWSZA BRAMKA: 19.07.2014 w w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski, Olimpia Elbląg – Calisia Kalisz 7-0, bramka w 17 minucie

Łącznie w Olimpii:100 meczów w Olimpii Elbląg;