30 lipca

Olimpia zwycięża w kolejnym sparingu

W środę 29 lipca, żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi od trzecioligowej Sparty Brodnica i wygrali 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w pierwszej połowie Łukasz Pietroń.

Elblążanie rozegrali dzisiaj ostatni mecz kontrolny przed startem ligowego sezonu. Na sobotę zaplanowano co prawda spotkanie z juniorami z Agrykoli, ale będzie to bardziej gra wewnętrzna niż sparing. Dzisiejsze spotkanie było słabsze niż niedzielny mecz z Lechią II Gdańsk. Elblążanie byli dużo przy piłce, ale zbyt często brakowało im ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Jedynego gola zdobył w pierwszej odsłonie Łukasz Pietroń, który popisał się pięknym uderzeniem w górny róg bramki.

W pierwszej połowie żółto-biało-niebiescy stworzyli sobie cztery dobre okazje do zdobycia gola. Goście skupili się na defensywie i Kacper Tułowiecki był praktycznie bezrobotny. W 11 min. na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Sokołowski, ale piłka minęła bramkę. Po chwili w dobrej sytuacji po prostopadłym podaniu był Paweł Piceluk, ale jego strzał zdołali w ostatniej chwili zablokować obrońcy. Elblążanie wyszli na prowadzenie po półgodzinie gry. Piłkę na lewą stronę zagrał Radosław Stępień, a Łukasz Pietroń kapitalnie uderzył w długi róg bramki. Ten sam zawodnik mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik. Gospodarze rozegrali rzut rożny i po dośrodkowaniu Krzysztofa Iwanowskiego pomocnik Olimpii uderzył głową nad poprzeczką.
W drugiej odsłonie goście zagrali odważniej, ale nadal mieli problemy ze stwarzaniem bramkowych okazji. Po jedynym strzale w światło bramki pewnie interweniował Wojciech Daniel. Nasza drużyna nadal utrzymywała się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Najlepszą okazję miał Jakub Bojas, który po podaniu Piceluka zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut przed końcem po akcji prawą stroną Michała Ressela i dośrodkowaniu wzdłuż bramki piłki nie zdołali sięgnąć Bojas oraz Anton Kołosow. Ostatecznie Olimpia wygrała 1:0. - To był ostatni prawdziwy sparing przed ligą i mam mieszane uczucia – powiedział po meczu trener Adam Boros. - Było zbyt dużo niedokładności. Zbyt wiele było takich momentów, które można było skończyć, co najmniej strzałem na bramkę. W stosunku do poprzednich meczów była poprawa jeśli chodzi o dyscyplinę taktyczną w obronie i to jest pozytyw. Przydarzały nam się za to straty piłki w miejscach gdzie jej tracić nie możemy. Na pewno mam po dzisiejszym meczu większy obraz, jeśli chodzi o to, jak powinien wyglądać skład na pierwszy ligowy mecz – zakończył szkoleniowiec Olimpii.
Przed żółto-biało-niebieskimi gra wewnętrzna z juniorami starszymi, a następnie ligowy mecz ze Startem Działdowo. Pojedynek odbędzie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 18.

Olimpia Elbląg - Sparta Brodnica 1:0 (1:0)

Łukasz Pietroń 31

Olimpia: Tułowiecki (46' Daniel) – Bukacki (46' Maciążek), Kubowicz, Iwanowski, Koza (46' Domagała), Sokołowski (46' Wenger), Piotrowski (46' Bojas), Stępień (46' Ressel), Graczyk (46' Kuczkowski), Pietroń (46' Szuprytowski), Piceluk (60' Kołosow)