11 lipca

Pewne zwycięstwo nad Polonią Pasłęk

Pierwszy sparing Olimpii Elbląg zakończył się planowym zwycięstwem.  Żółto-biało-niebiescy ograli w Pasłęku tamtejszą Polonię 1:7.

Jeszcze w pierwszych 45 minutach spotkania możemy mówić o wyrównanym pojedynku. Wynik po pierwszej połowie brzmiał 1:2. Gole dla OE strzelili w 22 minucie Stępień, a dziesięć minut później Pietroń. Trafienie dla Poloni Pasłęk zanotował Konczewski.

Druga część meczu to całkowita dominacja Olimpii. Efektem lepszej gry było zdobycie aż 5 bramek. Skutecznością popisał się Szuprytowski (hat-trick), po golu dołożyli Bartkowski i Piotrowski.

Tak pierwszy mecz-test skomentował trener Adam Boros:
 - To był typowy mecz dla tego okresu przygotowawczego. W grze widać było sporo niedokładności. Mnożyły sie niecelne podania. Pracowaliśmy ostatnio sporo nad wytrzymałością i było to widać w czasie gry. Jestem zadowolony z wyniku. Pozwoliłem zagrać młodzieży. W obu połowach broniło dwóch młodych bramkarzy. Po to są takie mecze, aby przyjrzeć się wszystkim zawodnikom.

Kolejny mecz sparingowy Olimpia rozegra 18 lipca o godzinie 12:00 na stadionie przy ul. Moniuszki. Przeciwnikiem będzie Bałtyk Gdynia.

Polonia Pasłęk - Olimpia Elbląg 1:7