22 kwietnia

Wygrana zgodnie z planem

Piłkarze Olimpii wygrali ze Startem Działdowo 2:0 (2:0) po bramkach Patryka Sokołowskiego i Łukasza Pietronia.

Od pierwszych minut elbląska Olimpia starała się zdobyć bramkę. Sama gra była dosyć wyrównana w pierwszych minutach jednak żółto-biało-niebiescy w miarę szybko wyszli na prowadzenie, a chwilę później dobili rywala i kontrolowali spotkanie do samego końca.

Najpierw w 23 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony gola zdobył Patryk Sokołowski, a dwie minuty później do siatki trafił Łukasz Pietroń ku uciesze grupki wiernych fanów Olimpii Elbląg.

Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę swoją szansę mieli wreszcie gospodarze. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi piłkarza Startu, ale stracie bramki zapobiegł Adam Wasiluk.

W drugiej części elblążanie nie forsowali tempa. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą z nich miał Jakub Bojas, którego strzał z linii bramkowej wybili piłkarze Startu. Swoje próby oddali też Tomasz Tuttas, Patryk Sokołowski czy wprowadzony po przerwie Kamil Kuczkowski, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

Teraz przed Olimpią stanie ŁKS 1926 Łomża. Mecz na Agrykola 8 rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę 25 kwietnia.

Start Działdowo – Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

Patryk Sokołowski 23, Łukasz Pietroń 25

Olimpia: Wasiluk- Iwanowski, Wenger, Kubowicz, Kowalczyk, Stępień, Sokołowski (90' Pietrewicz), Graczyk (76' Piotrowski), Pietroń (88' Ressel), Bojas (76' Kuczkowski), Tuttas