12 kwietnia

Drwęca pokonana ! Olimpia kończyła mecz w dziewiątkę (Video)

Olimpia pokonała 1:0 (0:0) Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Bramkę zdobył Bojas. Elblążanie kończyli spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Szuprytowskiego i Pietronia. Szerszy opis wkrótce.

W niedzielne popołudnie kibice przy Agrykola 8 na emocje nie mogli narzekać. Nikt nie przewidział takiego scenariusza, w którym Olimpia Elbląg była zmuszona do grania bez dwóch zawodników ukaranych czerwoną kartką. W 50 minucie bramkę dla Olimpii zdobył Jakub Bojas i wydawało się, że nic złego nie może się stać. Niestety sytuacja skomplikowała się po czerwonych kartkach Szuprytowskiego i Pietronia. Olimpia grając w dziewiątkę jednak mądrze się broniła i utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu ciekawych sytuacji strzeleckich. Obie ekipy dbały i grę obronną i nie dopuszczały przeciwnika zbyt blisko bramki. Dopiero na początku drugiej odsłony piłka trafiła do siatki. Kibiców Olimpii ucieszył Jakub Bojas, który z bliskiej odległości zdobył gola po przytomnym zagraniu Kamila Graczyka.

Dziewięć minut później Damian Szuprytowski otrzymał czerwony kartonik za uderzenie w twarz Sebastiana Zajączkowskiego. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego spotkania, która rozwścieczyła miejscowych kibiców. Kilku z nich wtargnęło na płytę boiska, aby dyskutować z arbitrem. Na szczęście zareagowały służby porządkowe i obyło się bez rękoczynów.

Kolejny cios na Olimpię spadł w 80 minucie. Pietroń schodząc z boiska otrzymał żółty kartonik i sędzia wskazał miejsce, w którym zawodnik powinien boisko opuścić. Pietroń zawrócił w innym kierunku, za co został przez sędziego napomniany ponownie żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

Grająca od tego momentu w podwójnym osłabieniu Olimpia ofiarnie broniła się przed stratą bramki. Trener Boros musiał poświęcić wprowadzonego w 62 minucie napastnika Tomasza Tuttasa  i zmienił go na defensywnego Michał Ressela, a wcześniej ściągnął Bojasa, którego zastąpił także defensywnie usposobiony Rafał Pietrewicz. Olimpia do końca spotkania grała bez nominalnego napastnika. Taka taktyka przyniosła skutek i Olimpia wyszła zwycięsko z opresji.

Zobacz skrót meczu przygotowany przez patrona medialnego Olimpii portEl.pl.

Olimpia Elbląg – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (0:0)

Jakub Bojas 50'

Olimpia: Tułowiecki – Iwanowski, Wenger, Kubowicz, Kowalczyk, Sokołowski, Stępień (90' Pietrewicz), Pietroń, Szuprytowski, Graczyk (62' Tuttas (83' Ressel)), Bojas (71' Piotrowski)

Drwęca: Paprocki – Piceluk, Dah, Kostkowski, Dziemidowicz, Naczas (76' Korzeniewski), Baranowski, Zajączkowski (63' Domżalski), Kucyński, Miller (71' Piceluk), Sierzputowski