28 marca

Przełamanie przy Agrykola (video)

Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali na własnym stadionie MKS Korsze 3:0 i zrównali się punktami z Olimpią Zambrów.

Elbląska Olimpia odniosła w sobotę zasłużone zwycięstwo. Może styl gry nie zachwycił, ale liczy się zdobycie kompletu punktów. Tym bardziej, że Olimpia skróciła dystans do liderującej imienniczki z Zambrowa, która nieoczekiwanie zremisowała 0:0 z KS Wasilków.

Olimpia wyszła na to spotkanie mocno zmobilizowana, jednak pierwsze minuty pokazały, że przeciwnik nie zamierza szybko się poddać i dzielnie bronił swojej bramki. Żołto-biało-niebiescy mimo to zdobyli bramkę już w 14 minucie kiedy indywidualną akcją popisał się Jakub Bojas. Nie był to niestety bodziec do dalszych ataków. Olimpia ku niezadowoleniu kibiców cofnęła się i oddała inicjatywę. Na szczęście elbląscy piłkarze w porę otrząsnęli się z marazmu i zdobyli jeszcze dwie bramki przed przerwą. Najpierw asystował Paweł Kowalczyk, a piłkę do siatki wbił Damian Szuprytowski, a później swoją drugą bramkę, a trzecią dla Olimpii zdobył Bojas i było po meczu.

Druga połówka nie przyniosła zmiany wyniku. Na boisku nie działo się wiele. Olimpia stwarzała sobie bramkowe okazje, ale do zmiany wyniku nie doszło.