28 lutego

Olimpia wygrywa z Arką

W meczu kontrolnym Olimpia Elbląg odniosła zwycięstwo na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni pokonując tamtejszą I-ligową Arkę 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego w 71. minucie Jakub Bojas. W barwach Olimpii wystąpił testowany Dawid Kubowicz.

Na początku spotkania to drużyna Olimpii atakowała bramkę drużyny gospodarzy, ale arkowcy skutecznie bronili dostępu do bramki pilnowanej przez Łukasza Skowrona. W 6. minucie meczu Grzegorz Lech główkował i był bliski zdobycia bramki. Już dwie minuty później odowiedzieli Związkowi i Łukasz Pietroń oddał groźny, ale niecelny strzał w kierunku bramki rywala. W 11. minucie spotkania przed polem karnym Arki sfaulowany został Anton Kołosow. Rzut wolny z 25. metrów wykonał Kamil Graczyk, ale piłka po jego strzale minęła bramkę arkowców. W 20. minucie 18-letni Grzegorz Tomasiewicz oddał świetny strzał w samo okienko bramki Olimpii, ale Adam Wasiluk popisał się dobrą interwencją. W 26. minucie sparingu groźny strzał, który na szczęście minął bramkę Wasiluka oddał Aleksander Jagiełło. W 35. minucie Łukasz Kowalski sfaulował Antona Kołosowa, który po tej akcji zszedł z boiska utykając. Na płycie boiska zastąpił go Krzysztof Iwanowski. W 41. minucie Michał Gałecki dobrze dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne Olimpii, ale Wasiluk ponownie dobrze interweniował.

W drugiej połowie to pierwsi zaatakowali gospodarze. W 49. minucie, po bardzo dobrym strzale Gałeckiego, zza pola karnego, dobrą interwencją wykazał się Kacper Tułowiecki. W 61. minucie ponownie zaatakowała Arka Gdynia, ale po dośrodkowaniu Piotr Karłowicz niecelnie główkował. Dziesięć minut później piłka po strzale Radosława Stępnia trafia w mur arkowców, a sędzia w tej sytuacji dopatrzył sie zagrania ręką w polu karnym i wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Jakub Bojas, który z rzutu karnego wpakował futbolówkę do siatki rywala. W 75. minucie Olimpijczycy mogli podwyższyć prowadzenie, ale Stępień niecelnie, posłał piłkę obok bramki Dawida Kędry. W 78. minucie meczu również zaatakowała Olimpia, ale strzał po rykoszecie skutecznie odbił Kędra. Arkowcy mieli jeszcze szansę wyrównać w 86. minucie, ale Tomasiewicz bardzo niecelnie uderzał na bramkę gości.

Warto nadmienić, iż w Olimpii Elbląg zagrał 26-letni Dawid Kubowicz, który będzie reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy w rundzie wiosennej.

Arka: Skowron (46' Kędra) - Kowalski, Wojcinowicz, Marcjanik (46' Szur) , Dampc - Lomski (46' Bach), Lech (46' Ława), Gałecki (66' Mosiejko), Jagiełło (66' Tomczak) - Tomasiewicz - Szubert (46' Karłowicz)

Olimpia: Wasiluk (46' Tułowiecki) - Wenger (63' Szawara), Kubowicz, Kowalczyk, Szuprytowski, Ressel (46' Piotrowski), Sokołowski (63' Pietrewicz), Graczyk (46' Stępień), Pietroń (46' Kuczkowski), Bojas, Kołosow (36' Iwanowski).