6 lutego

Drutex-Bytovia Bytów rozbita w sparingu

Okazałym zwycięstwem Olimpii Elbląg 5:1 (2:1) zakończył się mecz kontrolny z Drutex-Bytovia Bytów.

Dla gospodarzy z Bytowa był to pierwszy sparing tej zimy. W zespole Bytovii wystąpili w większości młodzi zawodnicy. Z pierwszego składu na boisku pokazali się Michał Pietroń, Maciej Szewczyk, Artur Wojach, Adrian Wróblewski i Shohei Okuno.

Olimpia przeważała od pierwszych minut, co przełożyło się na dwie bramki jeszcze przed przerwą. Gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. W 15 minucie Anton Kołosow pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kwadrans później Bytovia wyrównała za sprawą Wojacha. Na prowadzenie, którego Olimpia nie oddała do końca meczu, wyprowadził nas Jakub Bojas strzałem głową.

Po wznowieniu gry obraz gry nie uległ zmianie. Elblążanie utrzymywali się przy piłce i groźnie atakowali. Kolejne bramki dla Olimpii zdobyli Kamil Graczyk oraz Michał Bartkowski (dwa trafienia), a żółto-biało-niebiescy ostatecznie zwyciężyli 5:1.

- Mogliśmy wygrać nawet wyżej - powiedział Kamil Graczyk. W drużynie z Bytowa zagrało kilku młodych chłopaków i stąd tak wysokie zwycięstwo. Natomiast nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony - podsumował pomocnik Olimpii.

Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 1:5 (1:2)