24 listopada

Elbląscy zapaśnicy walczyli w Gdańsku

W dniu 8.11.2013 w Gdańsku odbył się Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku Kadetów i Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym oraz dzieci w Minizapasach.

W zawodach wzięło udział ok. 100 zawodników z 9 klubów, w tym 11 zapaśników ZKS „Olimpia” Elbląg. W kategorii wiekowej kadet na najwyższym stopniu podium uplasował Toros Hakobyan w kategorii wagowej do 100 kg oraz Marcin Szymański w kategorii wagowej do 54 kg.

W kategorii wiekowej młodzik drugie miejsce wywalczył Daniel Knopf w kategorii wagowej do 100 kg, a trzecie miejsce w kategorii wagowej do 35 kg Kacper Nowicki.

W Minizapasach pierwsze miejsce zajęli Kacper Wróblewski i Dominik Krupa. Na drugim miejscu uplasował się Cezary Częczek , a na trzecim Jerzy Wachniewski – Zapała oraz Kamil Tużyk.

Trenerami elbląskich zapaśników są: S. Hakobyan i G. Jaworski.