Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 listopada

Olimpia zdemolowana przez Cracovię Kraków

Olimpia Elbląg przegrała z Cracovią Kraków aż 0:7 (0:0) w Centralnej Lidze Juniorów. Mecz został rozegrany na stadionie Górnika w Wieliczce.

Przed meczem wiadomo było, że faworytem jest rywal z Krakowa. Jednak nikt nie spodziewał się, że młodzi krakowianie wbiją rówieśnikom z Elbląga siedem bramek. W składzie Olimpii zabrakło kilku podstawowych zawodników m. in. Folusiewicza i Bartkowskiego, ale nawet te braki nie mogą usprawiedliwić takiego pogromu.

Olimpia wytrzymała napór gospodarzy tylko przez pierwszą połowę. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Pierwsza bramka padła w 52 min. Później bramkarz Olimpii – Stupak jeszcze sześć razy wyciągał piłkę z siatki.

Juniorzy zakończyli rundę jesienną w strefie spadkowej. Elblążanie zajmują 13 pozycję z 13 punktami. Na bezpiecznym 14 miejscu znajduje się Wisłą Puławy (14 pkt). W tabeli przewodzi Legia Warszawa (36 pkt).

W tym roku piłkarze Olimpii wybiegną na boisku jeszcze dwukrotnie. Awansem zostaną rozegrane pierwsze dwie kolejki z rundy wiosennej. W przyszłą niedzielę Olimpia zagra ze Stalą w Mielcu, a za dwa tygodnie zmierzy się ze Stomilem Olsztyn na Agrykola 8.

Cracovia Kraków – Olimpia Elbląg 7:0 (0:0)

Dawid Pawlusiński 52, Szymon Kiebzak 57, Dawid Surma 70, 77, 89, Marcin Szymczak 87, Mateusz Wdowiak 90