16 listopada

Tylko remis z Concordią

Niespodziewanym remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Olimpii Elbląg z Concordią Elbląg.Bramkę dla Olimpii zdobył Jakub Bojas w 51 minucie.

Żółto-Biało-Niebiescy niemrawo rozpoczęli ten mecz. Sporym problemem dla piłkarzy Olimpii było stworzenie sobie chociaż jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Nieoczekiwanie to rywale zza miedzy mogli wyjść na prowadzenie. W prostej sytuacji błąd popełnił Krzysztof Iwanowski, który dał sobie odebrać  piłkę, a przejął ją Jean Essomba. Napastnik gości zdecydował się uderzyć na bramkę, na szczęście dla Olimpii obok słupka. Kilka minut później Concordia miała kolejną okazję. Do dośrodkowania z prawej strony doszedł Lukas Santos, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

Olimpia groźnie zaatakowała dopiero po 25 minucie. Strzałów z dystansu próbowali Łukasz Pietroń i Radosław Stępień, ale w obu przypadkach pewnie bronił bramkarz gości Przemysław Matłoka.

Decydujące momenty meczu przypadły na drugą połowę. Niespodziewanie na prowadzenie wyszła Concordia. W 48 min. bramkę zdobył Essomba w zamieszaniu pod bramką Kacpra Tułowieckiego. Na trybunach zapanowała konsternacja, jednak Olimpia szybko odrobiła straty. W 51. min Jakub Bojas wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Kamila Piotrowskiego i bez problemów trafił do siatki.

Po zdobyciu bramki Olimpia zaczęła grać nieco lepiej. Elblążanie byli częściej przy piłce, niestety niewiele z tego wynikało. Bliski powodzenia był Iwanowski, ale Matłoka odbił futbolówkę uderzoną z dystansu. Więcej sytuacji Olimpia nie miała i mecz skończył się niespodziewanym remisem, który zadowala gości. Olimpia straciła dwa punkty, a goniąca w tabeli Olimpia Zambrów po zwycięstwie 2:1 w Działdowie z tamtejszym Startem zmniejszyła stratę do elbląskiej Olimpii.

Przed piłkarzami Olimpii ostatni mecz w tym roku. W najbliższą sobotę elblążanie wyjadą do Białej Piski na mecz ze Zniczem. Początek spotkania o godz. 13:00.