Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 listopada

Zwycięstwo z Zambrowem

W meczu na szczycie III ligi Olimpia Elbląg pokonała Olimpię Zambrów 1:0 po bramce Jakuba Bojasa w 82 minucie.

W pierwszej połowie obie drużyny miały problem ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Piłka była częściej w posiadaniu elbląskiego zespołu, ale niewiele z tego wynikało. Najlepszą okazję miał Anton Kołosow, którego polu karnym prostopadłym podaniem znalazł Radosław Stępień, ale strzał napastnika Olimpii został zablokowany przez obrońcę gości. Z dystansu próbowali strzelać Stępień i Rafał Pietrewicz, ale ich strzały wybronił bramkarz gości Czapliński.

Olimpia Zambrów stworzyła sobie jedną ciekawą sytuację. W 42 min. w pole karne Olimpii wbiegł Twardowski i oddał strzał, na szczęście dla elblążan piłka przeszła obok bramki.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu obu zespołów z lekkim wskazaniem na Olimpię z Zambrowa, która zaczęła grać zdecydowanie wyżej i stwarzała dogodne sytuacje strzeleckie. Trzy minuty po wznowieniu gry goście wyszli z kontratakiem zakończonym celnym uderzeniem Hryszki, ale Kacper Tułowiecki nie dał się zaskoczyć. Ten sam zawodnik uderzał po raz kolejny w 51 min. Piłka minęła jednak bramkę Olimpii. W 72 min. goście mogli i powinni wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Poduch głową uderzał z czterech metrów, ale niecelnie.

Nieskuteczność piłkarzy z Zambrowa zemściła się dziesięć minut później. Świetnym wejściem w pole karne popisał się Damian Szuprytowski, który minął obrońcę i zagrał w tempo do Jakuba Bojasa, a napastnik żółto-biało-niebieskich wpakował piłkę do siatki. W samej końcówce spotkania Olimpia mogła dobić przeciwników, ale w sytuacji sam na sam Kamil Graczyk trafił w bramkarza.

Warto nadmienić, iż przez cały mecz Olimpię wspierała licznie zebrana tego dnia publiczność przy Agrykola 8. Chciałoby się, aby na każdy mecze Olimpii Elbląg przychodziło co najmniej tylu kibiców, ilu było dziś na stadionie.

Dzięki zwycięstwu nad Olimpią Zambrów, elblążanie zostali mistrzem jesieni i mają 3 punkty przewagi nad swoją imienniczką z Zambrowa, a 8 nad Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Kolejne przeciwnikiem Olimpii będzie miejscowa Concordia. Derby Elbląga odbędą się w najbliższą niedzielę o godz. 13:30.

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Jakub Bojas 82

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Pietroń (71' Ressel), Stępień, Bojas (86' Kuczkowski), Szuprytowski, Szawara, Kowalczyk, Kołosow (71' Graczyk), Piotrowski (90' Raduszko), Iwanowski, Pietrewicz
Olimpia Zambrów: Czapliński – Gogol, Lachowicz, Dzienis, Twardowski, Kuczałek, Gul, Grzybowski, Jastrzębski (69' Poduch), Hryszko, Zapolnik

Żółte kartki: Stępień - Lachowicz, Gogol

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (WMZPN)