5 października

Zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów, porażka rezerw w Gągławkach

Zwycięstwo po zaciętym pojedynku z Motorem Lublin odnieśli nasi juniorzy (Zobacz zdjęcia). Natomiast rezerwy wysoko przegrały z Fortuną Gągłąwki.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Wojciech Klonowski. Pomocnik Olimpii wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a ta ku zdziwieniu obrońców Lublina wpadła do bramki. Początek wymarzony i wydawało się, że elblążanie pójdą za ciosem i kolejne bramki to kwestia czasu. Kilka minut później Michał Bartkowski powinien podwyższyć prowadzenie, ale trafił tylko w słupek.

Niestety goście odpowiedzieli bramką w 15. minucie. Celnym strzałem popisał się Krystian Brudz i zrobiło się 1:1. Juniorzy próbowali jeszcze przed przerwą znów wyjść na prowadzenie i mieli ku temu okazje. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Bałąchowski, a Paweł Leszczyński został zablokowany w polu karnym.

Kolejna odsłona przyniosła wiele ciekawych akcji z obu stron. Minimalnie niecelnie główkował Rafał Maciążek, który wobec tego, że nie wystąpił w seniorskiej drużynie, zagrał w juniorach i pewnie dyrygował obroną elblążan. Wprowadzony po przerwie Gracjan Lewandowski próbował indywidualnych akcji, ale nie mógł znaleźć drogi do bramki rywali. Z kolei rywale mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał zawodnika Motoru wylądował na poprzeczce.

Dopiero w 83. minucie elblążanom udało się strzelić drugą bramkę w tym meczu. Sędzia spotkania podyktował rzut karny za faul, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartkowski. W 87. minucie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz z Lublina, Sebastian Gołębiowski za faul od tyłu i goście kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Olimpia wykorzystała ten fakt i zdobyła jeszcze dwie bramki. W 90. minucie indywidualną akcję skutecznie zakończył Jakub Dzieżyc, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:1 dla Olimpii strzałem samobójczym ustalił Michał Maliszewski.

Juniorzy odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo, przerwali nieszczęsną passę sześciu kolejnych porażek i na pewno w lepszych nastrojach wybiorą się w najbliższą niedzielę do Łomży na mecz z tamtejszym ŁKS.

Aktualna tabela Centralnej Ligi Juniorów (grupa wschodnia):

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 4:1 (1:1)

Klonowski 7`, Bartkowski 83`, Dzieżyc 90`, Maliszewski (s) 90`  - Brudz 15`

Olimpia Elbląg: 12 Jóźwiak – 18 Maciążek, 4 Nowikiewicz, 14 Skolimowski, 17 Kaczmarczyk, 6 Leszczyński (39` Lewandowski), (73` 7 Lichołat), 8 Szczęch, 10 Jarosiński, 9 Klonowski, 3 Bałąchowski (59` 20 Dzieżyc), 11 Bartkowski

Motor Lublin: 31 Zagórski – 6 Gołębiewski, 5 Burczaniuk, 4 Maliszewski, 19 Mróz, 10 Nećko, 77 Kowalczyk, 20 Michota, 17 Bednara (90` 44 Kozłowski), 9 Chmura (60` 13 Persona), 45 Brudz

Żółte kartki: Jarosiński, Lichołat, Bartkowski - Burczaniuk

Czerwnoka kartka: Gołębiowski

Sędzia: Dominik Sulikowski ( Pomorski ZPN)

Drugi zespół Olimpii stracił kolejne punkty w sezonie. Tym razem lepsza okazała się Fortuna Gągławki, która pokonała elblążan 5:1. Po 11. kolejkach rezerwy zajmują 8 pozycję w tabeli. Następne spotkanie rozegrają u siebie na boisku przy ul. Moniuszki, w niedzielę 12 października, a ich przeciwnikiem będą Ewingi Zalewo.