27 września

Derby Elbląga w WLJM dla Olimpii

Derby zawsze przynoszą emacje. Zwłaszcza, że stawka była spora. Nasi zawodnicy mocno przyblizyli się do AWANSU do Makroregionu.

Mecz "na szczycie" między zespołami prowadzącymi w tabeli po 6-ciu kolejkach Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego, ale przecież jakby nie było - derby regionu elbląskiego. No i ranga spotkania spowodowała duże usztywnienie w naszych szeregach. Na początek to goście przeprowadzają 2 dość groźne akcje, W 8` rzut wolny Kacper Salonek zagrywa zamiast w kierunku bramki wzdłuż pola karnego i Mateusz Kamiński z ok 25m uderza kapitalnie w okienko i bramkarz nie ma nic do gadania. Po kilku minutach mogło już być 2-0 , jednak Kuba Perliński pudłuje z kilku metrów w wyśmienitej sytuacji. Rehabilituje się w 17` dobijając piłkę odbitą od poprzeczki po strzale Adama Koniecznego (także po "stałym" fragmencie gry). Mimo prowadzenia już 2-0 nadal gra w naszym wykonaniu nie jest zbyt pewna i zdecydowana. Wprawdzie mamy kolejne szanse (chociażby Paweł Drankiewicz uderzający obok słupka), ale to niespodziewanie Concordia wykorzystuje nieuwagę sędziego w 24` i rusza z kontrą, której nie potrafimy przerwać, piłka po rykoszecie wpada pod nogi Olka Goli (niedawno grał u nas), który wykorzystuje sytuację sam na sam. I robi się trochę nerwowo, rywale uwierzyli, że mogą coś dzisiaj zdziałać. Na szczęście faul w ostatniej minucie regulaminowego czasu 1-szej połowy na Dominiku Pawłowskim i silnie uderzenie Adama Koniecznego z dużej odległości ląduje w siatce po błędzie bramkarza.

W drugiej części gramy już spokojniej, spowalniając grę i licząc na kontrataki, z których 3 są kapitalne - jednak nie udaje nam się podwyższyć prowadzenia. Bliżej końca goście stwarzają kilka groźniejszych sytuacji, ale pewnie broni Daniel Godlewski, raz nawet sparowując piłkę na poprzeczkę.

W sumie zasłużone zwycięstwo Olimpijczyków. Pewnie, że mecz to spotkanie walki, które nie mogło się zbytnio podobać, a nasza gra także pozostawała wiele do życzenia. Ale tak dzisiaj trzeba było grać i chwała naszym piłkarzom za zaangażowanie i świetnie wykonywane stałe fragmenty. Wydaje się, że doświadczenie zdobyte przez kilka lat gry w meczach z wymagającymi przeciwnikami zaowocowało łatwiejszym opanowaniem stresu i skuteczniejszą grą.

Tylko Olimpia, w Elblągu tylko Olimpia !!!