4 marca

Sparing: Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 1:0

Na boisku przy ul. Skrzydlatej podopieczni trenera Adama Borosa pokonali dziś w meczu sparingowym III-ligowy Bałtyk Gdynia 1:0.

Na boisku przy ul. Skrzydlatej podopieczni trenera Adama Borosa pokonali dziś w meczu sparingowym III-ligowy Bałtyk Gdynia 1:0. Gospodarze całkiem udanie rozpoczęli mecz. Już w 15 min. objęli prowadzenie. Tomasz Sedlewski otrzymał piłkę w okolicach pola karnego i ładnym, technicznym strzałem umieścił piłę pod poprzeczką bramki.

Pierwsza połowa toczyła się pod kontrolą gospodarzy, którym udało się przeprowadzić kilka składnych akcji zakończonych strzałem na bramkę. W drugiej odsłonie spotkania gra wyrównała się.

Obydwie drużyny mogły zmienić wynik spotkania, ale zarówno zawodnicy Olimpii jak i Bałtyku w dogodnych sytuacjach pudłowali. Świetnej okazji nie wykorzystał m in. Michał Sieńczak, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił wprost w niego. W końcówce meczu dwiema dobrymi interwencjami popisał się Hieronim Zoch. Najpierw piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a chwilę później wybronił groźny strzał z niewielkiej odległości.

Tym samym Olimpia odniosła pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Kolejnym rywalem Olimpii będzie Sokół Ostróda. Sparing zaplanowano na środę 5 lutego na godz. 18:00 w Elblągu.

Olimpia Elbląg 1-0 Bałtyk Gdynia

Tomasz Sedlewski 15

Olimpia Elbląg:

Mateusz Imianowski - Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Łukasz Molga, Tomasz Sambor, Rafał Pietrewicz, Radosław Stępień, Kamil Piotrowski, Kamil Graczyk, Adam Skierkowski, Tomasz Sedlewski

W II połowie zagrali również: Hieronim Zoch, Oleg Ichim, Jacek Czerniewski, Dawid Zieliński, Jakub Wojtkiewicz, Tomasz Kowalczyk, Paweł Rogoz, Michał Sieńczak, Rafał Maciążek