17 września

Olimpia w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

W rozegranym dziś spotkaniu 1/32 rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpia pokonała Concordię Elbląg 2:1.

Kibice, którzy zjawili się przy Agrykola 8 nie zobaczyli wielkiego meczu w wykonaniu swoich ulubieńców. Mimo wszystko Olimpia awansowała i w kolejnej rundzie zmierzy się z Błękitnymi Orneta.

Wynik spotkania otworzył w 9. minucie Anton Kołosow, który przerzucił piłkę nad bramkarzem gości australijczyka Keegen`a Savige`a. Blisko zdobycia bramki w 22. minucie był Kamil Kopycki, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Łukasza Pietronia w pole karne, ale uderzył głową daleko od bramki.

Concordia odpowiedziała kontratakiem, po którym zdobyła bramkę. Goście szybko przenieśli się z piłką pod bramkę Olimpii, a tam w sytuacji sam na sam znalazł się Essomba i pewnie skierował futbolówkę do siatki obok bezradnego Kacpra Tułowieckiego.

W dalszej części gry z boiska wiało nudą. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 39 minucie groźnie zaatakowali Olimpijczycy. Świetną piłkę z własnej połowy na wolne pole zagrał Krzysztof Iwanowski do Kołosowa. Napastnik Olimpii niewiele się zastanawiając huknął w światło bramki jednak dobrze interweniował bramkarz Concordii.

Sytuacji bramkowych w drugiej połowie było jak na lekarstwo. Wprowadzony w drugiej połowie Radosław Stępień za Kamila Graczyka uderzał z dystansu wysoko nad bramką, głową próbował pokonać bramkarza Kamil Kuczkowski jednak piłka w dalszym ciągu nie wpadała do bramki Concordii.

Nie dość, że w tym meczu Olimpii szło jak po grudzie, to jeszcze w 81 minucie drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Rafał Pietrewicz.

W samej końcówce spotkania Olimpia zdobyła zwycięską bramkę. Błąd bramkarza gości wykorzystał Jakub Bojas, który uderzył na pustą bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

W następnej rundzie podopieczni Adama Borosa zmierzą się z Błękitnymi Orneta.

Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 2:1 (1:1)

Kołosow 9`, Bojas 88` - Essomba 23`

Olimpia: Tułowiecki - Iwanowski, Ichim, Czerniewski, Pietrewicz, Graczyk (58`Stępień), Kuczkowski (90`Zieliński), Szuprytowski, Pietroń (46`Szawara), Kopycki (51`Bojas), Kołosow

Concordia: Savige - Fujikawa, Drozdowski, Lepczak, Ogawa, Wojciechowski, Naoki, Bukacji, Santos, Essomba (71`Pelc), Glockner (46`Sagan)

Sędzia: Andrzej Patrejko (Elbląg)

Żółte kartki: Iwanowski, Pietrewicz, Bojas

Czerwona kartka: Pietrewicz (za 2 żółte)