23 sierpnia

Olimpia lepsza od Warmii Grajewo

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła Olimpia Elbląg, która pokonała na wyjeździe Warmię Grajewo 2:1. Obie bramki dla elblążan zdobył Łukasz Pietroń.

Jak przystało na faworyta meczu i całych rozgrywek Olimpia od początku dominowała na placu gry i szukała okazji do udokumentowania przewagi.

Wiodącą postacią w szeregach elblążan był Łukasz Pietroń, który raz po raz nękał obronę Warmii. Swojej szansy na gola szukał także Kamil Graczyk. W 17. minucie pomocnik Olimpii minimalnie chybił z rzutu wolnego. Kilka minut później Graczyk dośrodkował w pole karne, a strzał głową Jakuba Bojasa z najwyższym trudem wybił na rzut rożny bramkarz gospodarzy Gieniusz.

W 33. minucie było już 1:0 dla Olimpii. Idealne dośrodkowanie z prawej strony Damiana Szuprytowskiego wykorzystał najlepszy na boisku Pietroń i pewnym strzałem pokonał Gieniusza.

Minutę później piłkarze z Grajewa mogli wyrównać po rzucie rożnym wykonywanym przez Sypytkowskiego, ale pewnie w bramce interweniował Kacper Tułowiecki.

Żółto-biało-niebiescy podwyższyli wynik spotkania w 42. minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pietroń, który skutecznie zakończył zespołową akcję Olimpii.

W drugiej połowie ambitnie grający gospodarze próbowali odwrócić losy meczu. Doskonałą okazję w 72. minucie zmarnował napastnik Warmiii Dzierzgowski. Natomiast Olimpia w drugiej połowie stworzyła sobie kilka ciekawych sytuacji m.in. Michał Ressel uderzył w słupek z dystansu, z rzutu wolnego strzelał Szuprytowski, świetną sytuację miał także Kamil Kopycki, ale do końca meczu nie udało się Olimpijczykom podwyższyć prowadzenia.

W doliczonym czasie gry piłkarze z Grajewa zdobyli honorową bramkę. Podanie z głębi pola otrzymał Gutowski i strzałem w długi róg pokonał Tułowieckiego.

Kolejnym rywalem Olimpii będzie Sokół Ostróda, który w poprzednim sezonie awansował do baraży i dopiero w nich przegrał walkę o awans do zreformowanej II ligi. Podopieczni Adama Borosa przystąpią do tego spotkania z kompletem punktów w III ligowych rozgrywkach.

Mecz z Sokołem rozegrany zostanie w środę 27 sierpnia o godz. 17:00.

Warmia Grajewo - Olimpia Elbląg  1:2  ( 0:2)

Gutowski 90` - Pietroń 33`, 42`

Warmia: Geniusz - Randzio, Domurat, M. Tuzinowski, Jagłowski, Chyliński (46`P. Górski), Kozikowski (80`Gutowski), Matysiewicz (70` Mikucki), D. Tuzinowski (46` Cybulski), Sypytkowski, Dzierzgowski

Olimpia: Tułowiecki - Maciążek, Iwanowski, Szawara, Ressel, Kowalczyk, Stępień (60` Pietrewicz), Pietroń (70` Kopycki), Graczyk (80` Kuczkowski), Szuprytowski, Bojas (64` Kołosow)

Sędzia: Paweł Swajda (Siemiatycze)

Żółte kartki: Stępień