23 lipca

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 Wesołowski złamał nogę !

Olimpia przegrała sparing z Arką Gdynia 1:2. Bramkę dla elblążan zdobył Kamil Graczyk. W 85 minucie zawodnik Arki złamał nogę Robertowi Wesołowskiemu. W tym momencie sędzia spotkania zakończył mecz.

Gospodarze spotkania objęli prowadzenie w 15. minucie. Składną akcję Jagiełły i Lecha zakończył celnym strzałem głową Calderon. Olimpia doprowadziła do remisu po przerwie. W polu karnym faulowany był Wesołowski i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Graczyk. Arkowcy zwycięską bramkę zdobyli w 78. minucie. Dokładne podanie Nalepy wykorzystał Wojowski.

Fatalna w skutkach sytuacja miała miejsce w 85. minucie. Piłkarz Arki, Alan Fialho zaliczył nieszczęśliwą interwencję i złamał nogę Robertowi Wesołowskiemu. Olimpijczyk został natychmiast odwieziony do szpitala. Wesołowski dołączył do klubu tego lata. Pomocnik zdążył rozegrać wcześniej tylko jedno spotkanie w barwach Olimpii (w pucharowym starciu z Calisią Kalisz).

W najbliższy weekend Olimpię czeka pojedynek w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Radomiakiem Radom. Mecz zostanie rozegrany przy Agrykola 8 w sobotę 26 lipca. Początek spotkania o godz. 18.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

Calderon 15', Wojowski 78' - Graczyk 66' (k)

Olimpia: Imianowski (46' Malewski)- Szawara, Maciążek (46' Czerniewski), Ichim (46' Firlej), Wojtkiewicz (46' Ressel), Pietrewicz (46' Kuczkowski), Stępień (46' Graczyk), Szyprytowski (46' Kowalczyk), Pietroń (46' Wesołowski), Raduszko (46' Kopycki), Bojas (70' Sawicki)

Arka: Miszczuk - Kowalski (33' Sulewski), Marcjanik (33' Alan Fialho), Sobieraj (33' Szur), Warcholak (33' Glauber) - Jagiełło (46' Brzuzy), Łukasiewicz (33' Nalepa), Ława (57' Mosiejko), Calderon (46' Wojowski) - Lech (46' Gałecki), Abbott (57' Bach)