16 lipca

Zwycięski sparing z Kaszubią. Jakub Bojas piłkarzem Olimpii

W rozegranym dziś meczu sparingowym Olimpia pokonała Kaszubię Kościerzyna 2:0. Bramki zdobyli Kamil Kopycki oraz Robert Wesołowski. Umowę z klubem podpisał Jakub Bojas i został zawodnikiem naszego klubu. Do drużyny dołączył kolejny gracz testowany - Damian Szuprytowski.

Piłkarze Olimpii zakończyli zgrupowanie dochodzeniowe wygranym meczem kontrolnym z Kaszubią 2:0. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Adama Borosa. Już w 7. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie za sprawą duetu Anton Kołosow – Kamil Kopycki. Pierwszy z nich świetnie asystował z głębi pola, a drugi bez problemów ulokował piłkę w siatce. Na podwyższenie wyniki nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie do siatki trafił Robert Wesołowski, który jest bardzo blisko podpisania umowy z klubem.

Druga połowa nie była gorsza od pierwszej pod względem gry. Olimpia dalej przeważała mimo, że trener Boros wymienił całą jedenastkę. Elblążanom nie udało się jednak podwyższyć rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 2:0.

Nowym piłkarzem Olimpii został Jakub Bojas. 23-letni napastnik dołączył do zakontraktowanych wcześniej Kacpra Tułowieckiego i Łukasza Pietronia. Bojas ostatnią rundę spędził w Bytovii Bytów.

W drużynie żółto-biało-niebieskich zagrał Damian Szuprytowski, który ostatnio reprezentował barwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W przeszłości Szuprytowski występował także w Concordii Elbląg.

Olimpia Elbląg - Kaszubia Kościerzyna 2:0 (2:0)

7` Kopycki, 20` Wesołowski

Olimpia Elbląg

I połowa: Imianowski - Czerniewski, Maciążęk, Szawara, Kowalczyk, Stępień, Kuczkowski, Kopycki, Ressel, Wesołowski, Kołosow

II połowa: Tułowiecki - Ichim, Zieliński, Firlej, Pietroń, Pietrewicz, Raduszko, Wojtkiewicz, Graczyk, Szuprytowski, Bojas