29 czerwca

Trampkarze Olimpii Elbląg zdobyli Wicemistrzostwo Województwa

Mistrzem Województwa Warmińsko – Mazurskiego trampkarzy (rocznik 1999) w sezonie 2013/2014 został OKS Stomil Olsztyn, który okazał się lepszy w dwumeczu finałowym od Olimpii Elbląg.

Pierwszy mecz odbył się w Olsztynie, a elblążanie zwyciężyli 2:1 i w optymistycznych nastrojach przystąpili do rewanżu. Ten jednak nie był szczęśliwy dla Olimpii. Już w 13 minucie Stomil prowadził w Elblągu 2:0,a mógł jeszcze wyżej. Olimpijczycy zdołali strzelić kontaktową bramkę w 28 minucie. Do końca spotkania wynik jednak nie uległ zmianie. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o zwycięstwie olsztynian zdecydowały skuteczniej wykonywane rzuty karne, w których Stomil wygrał 5:2.

Olimpia Elbląg – Stomil Olsztyn 1:2

Oskar Rynkowski 28` - Michał Gutowski 12`, Wojciech Dymarski 13`

Olimpia Elbląg: Jurewicz – Rosół, Rozumowski, Rakowski, Młynarski (53` Jackowski), Wieliczko (26` Szymanowski), Mikołajski, Kaczorowski, Nazimek, Nowak (46` Karman), Rynkowski

Stomil Olsztyn: Kościński - Radzki, Sobótka, Bognacki, Paderewski, Paliwoda, Grzybowski, Dymarski (50` Tomasz),Jatkiewicz, Dujko-Domański, Gutowski

Gratulujemy wicemistrzostwa młodym piłkarzom Olimpii !