18 listopada

MŁODZIK: OLIMPIA Z MEDALEM I CZYSTYM KONTEM

W niedzielę (17.11) zawodnicy rocznika 2007 wzięli udział w pierwszej rundzie Wojewódzkiego Turnieju Halowego. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał 12 minut bez przerw i zmiany stron.

W pierwszym meczu zespół Olimpii podejmował KS Polonię Pasłęk. Mecz był dość wyrównany z niewielką przewagą Olimpijczyków, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się wynikiem 0:0

W drugim meczu Olimpijczycy podejmowali zespół UKS Junior Świątki. Tutaj zdecydowanie widoczna była przewaga zespołu Olimpii. Zółto-biało-niebiescy raz za razem stwarzali zagrożenia pod bramką zespołu gospodarzy, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0

Bramki:
3’ 1:0 Czapliński
6’ 2:0 Kościuk
7’ 3:0 Kościuk (Wityczyn)
8’ 4:0 Antczak (Czapliński)
9’ 5:0 Antczak (Wityczyn)
12’ 6:0 Antczak

W trzecim meczu Olimpijczycy podejmowali SMP Żuri Olsztyn. Mecz bardzo widowiskowy o bardzo dużej intensywności. Obie drużyny stwarzały dobie sytuacje, jednak w obu ekipach bardzo dobrze spisywali się bramkarze i mecz zakończył się wynikiem 0:0

W kolejnym spotkaniu zespół Olimpii podejmował MKS Kaczkan Huragan Morąg, a początek spotkania wskazywał na niewielką przewagę zespołu z Morąga. Olimpijczyków od utraty bramki uratował słupek, jednak była to tylko chwilowa słabość. Po chwili Związkowi wzięli się do pracy i mecz zakończył się wynikiem 4:0

Bramki:
4’ 1:0 Łabecki
9’ 2:0 Wityczyn (Kościuk)
12’ 3:0 Czapliński (Kościuk)
12’ 4:0 Kościuk

W ostatnim meczu Olimpijczycy zmierzyli się z MKS Błękitnymi Orneta. Od samego początku była widoczna przewaga Żółto-biało-niebieskich, a zespół z Ornety nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Olimpii. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0

Bramki:
2’ 1:0 Czapliński
5’ 2:0 Czapliński (Kościuk)
5’ 3:0 bramka samobójcza
8’ Czapliński (Szczygłowski)

Ostatecznie zespół Olimpii zdobył 11 punktów i zajął 2 miejsce. W całym turnieju Olimpijczycy zdobyli 14 bramek i jako jedyny zespół nie stracili ani jednej.

W turnieju udział wzięli: Antczak Alan, Czapliński Dawid, Kossakowski Marcin, Kościuk Ksawery, Łabecki Bartosz, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Wityczyn Igor