Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 listopada

MECZ Z GARBARNIĄ ZAMKNIE RUNDĘ JESIENNĄ

MECZ Z GARBARNIĄ ZAMKNIE RUNDĘ JESIENNĄ

Ale to szybko zleciało. Najbliższy pojedynek przy A8 będzie ostatnim meczem rundy jesiennej sezonu 2019/20, który podsumuje dyspozycję podopiecznych Adama Noconia z ostatnich kilku miesięcy. W sobotę o godzinie 18:00 zmierzymy się z Garbarnią Kraków.


Jedno jest pewne – bez względu na wynik najbliższego spotkania, po 17 meczach Olimpia Elbląg będzie minimum piątą siłą ligi. Taki stan rzeczy utrzymuje się już od pięciu ostatnich kolejek, więc nikogo to nie powinno zaskakiwać, natomiast jasno trzeba podkreślić, że Związkowi dzięki dobrej dyspozycji ustabilizowali swoją pozycję i z pewnością żaden rywal nie podchodzi do nich w sposób lekceważący. Taką opinię wyrabia się przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy, a bez dwóch zdań takową wykonuje Adam Nocoń. Szczególnie wyniki przeciwko zespołom z TOP4 mówią nam, jak ciężki orzech do zgryzienia mieli trenerzy drużyn bijących się o grę na zapleczu Ekstraklasy:

@ Resovia Rzeszów – zwycięstwo 0:1
@ GKS Katowice – 1:1 (Olimpia otworzyła wynik meczu)
vs Górnik Łęczna – 1:1 (strata bramki w 88min)
vs Widzew Łódź – 1:1 (gol mimo gry w osłabieniu)

Rezultaty mówią jasno: Olimpijczycy nie pękają przed najmocniejszymi. Fakt, nie opinia.


Równie ciekawego widowiska możemy spodziewać się w sobotę. Z Garbarnią zobaczymy się po ponad rocznej rozłące spowodowanej awansem Garbarzy do I ligi, w której spędzili tylko jeden sezon zakończony bolesnym spadkiem (5 zwycięstw – 6 remisów – 23 porażki). Jednak niech to nie zamydla rzeczywistości jaka panuje w obozie naszych rywali. Garbarnia to solidny zespół, aktualnie zajmujący 10. miejsce, który przez 7 kolejek z rzędu lawirował miedzy 6. a 3. pozycją w tabeli 2. ligi. Mało przekonujące? Podczas tegorocznej kampanii nie zaznali smaku porażki w ciągu ośmiu spotkań z rzędu. Dla porównania Olimpia zanotowała serię pięciu takich meczów. Taką drużynę po prostu trzeba traktować poważnie.

O tym jak silnym są zespołem przekonaliśmy się podczas ich ostatniej wizyty na A8. Wtedy (20.05.2018) spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:2, a Garbarnia przyjechała jako piąta siła ligi. Dużo milsze wspomnienia mamy z 1 września 2013, wtedy ponownie oglądaliśmy dwa gole, ale tym razem dla gospodarzy. Tamten mecz z dubletem na swoim koncie zakończył Anton Kolosov.

ZKS Olimpia Elbląg – RKS Garbarnia Kraków
sobota (9.11) godzina 18:00
Stadion Miejski, Agrykola 8

 

Bilety na mecz ZKS Olimpia Elbląg - RKS Garbarnia Kraków można nabywać w siedzibie budynku klubu oraz za pośrednictwem strony www.bilet.pax.pl

  • (7.11) czwartek 10:00 - 17:00
  • (8.11) piątek 10:00 - 18:00

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • A1/A2 - 10zł
  • VIP - 40zł

    Podczas zbliżającego się meczu trybuna ŁUK będzie nieczynna. Posiadacz karnetu na wspomnianą trybunę będzie mógł bezproblemowo zająć miejsce na A1.