25 czerwca

Trampkarze Olimpii zwyciężyli w pierwszym meczu finałowym Mistrzostw Województwa

Młodzi piłkarze Olimpii pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 2:1 w pierwszym meczu finałowym o Mistrzostwo Województwa 2013/2014. Rewanż odbędzie się w niedzielę w Elblągu.

Spotkanie długo toczyło się w środkowej części boiska. Obie drużyny wyszły na mecz z respektem do rywala i baczną uwagę przywiązywały do gry obronnej, od czasu do czasu atakując. Dopiero w drugiej połowie spotkanie nabrało tempa. Stomilowcy zdobyli bramkę z rzutu karnego i wyszli na prowadzenie. Jednak piłkarze Olimpii nie odpuszczali. Do wyrównania doprowadził w 55 minucie Patryk Wieliczko, który popisał się strzałem z rzutu wolnego, a zwycięstwo elblążanom dał Piotr Mikołajski. Na 5 minut przed końcem meczu otrzymał podanie za obrońców, dopadł do piłki i w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy.

Rewanż już w niedzielę 29 czerwca, o godz 17:00 na stadionie przy ul. Moniuszki w Elblągu

Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg 1:2 (0:0)

Bramki dla Olimpii: Patryk Wieliczko 55`, Piotr Mikołajski 65`