23 września

EKSTRAKLASA JUNIOR MŁODSZY: OLIMPIA LEPSZA OD JEZIORAKA

Wysokim zwycięstwem 5:0 zakończył się sobotni (21.09) mecz Juniorów Młodszych Olimpii Elbląg z Jeziorakiem Iława.

5:0 - Jakub KOŁECKI (86min)

Skład Olimpii: Szymonowicz (46' Olejniczak), Topolewski, Kozak, Panek, Berdyczko (75' Kołecki), Gorzycki (65' Godlewski), Szantyr, Nowakowski (55' Redesiuk), Kozera (75' Bojanowski), Winiarski (70' Jędrzejczak), Jaskólski (50' Płaza)

Pierwsza część gry nie była najlepsza w wykonaniu naszej drużyny, która mimo zdecydowanej przewagi nie potrafiła jej udokumentować zdobyciem bramki. Kiedy piłka znajdowała się już w okolicy pola karnego, nasi zawodnicy nie potrafili zachować zimnej krwi, co wywoływało wiele niedokładności. Pierwsza groźna akcja to strzał z dystansu w spojenie Dawida Winiarskiego. Wynik otworzył dopiero Adrian Szantyr (były zawodnik Jezioraka), który po składnej akcji całej drużyny wykończył ją celnym strzałem z dystansu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Zdecydowanej odmianie uległa gra naszej drużyny po przerwie. Już 5 minut po wznowieniu gry, bramkę na 2:0 zdobył Nikodem Kozak, a kolejne trafienia notowali Norbert Berdyczko oraz Jakub Kołecki. Jedno trafienie było autorem zawodnika gości, który po mocnym dośrodkowaniu Redesiuka wpakował piłkę do własnej bramki.

Udany mecz w wykonaniu naszej drużyny to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem, niezwykle istotnym dla układu tabeli, w którym zmierzymy się ze Stomilem Olsztyn.