26 sierpnia

EKSTRAKLASA B1 JUNIOR MŁODSZY: WYGRANA MIMO NIESKUTECZNOŚCI

W ubiegłą sobotę (24.08) podopieczni trenera Władysława Obrębskiego zmierzyli się z KKS Warmią Olsztyn. Mimo zwycięstwa zawodnicy popisali się duża nieskutecznością.

Junior młodszy Ekstraklasa B1

ZKS Olimpia Elbląg 2:1 KKS Warmia Olsztyn

1:0 - Jakub BRANECKI (11min)
1:1 - Józef SPYCHALSKI (61min)
2:1 Marcin Czernis (70min)

Skład: Jakub Kosowski,Wojcich Prokop, Patryk Baranowski, Kacper Filipczyk, Aleksander Okuniewski, Konrad Łabecki, Mateusz Gójski, Kacper Mazurek, Filip Jażwiński, Bartosz Mowczyn, Jaku Branecki.

Ławka: Marcin Czernis, Jakub Szpakowski, Michał Wiosna, Mateusz Wiśniiewski, Piotr Pluciński.

W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W miarę upływu czasu nasz zespół przejął inicjatywę, dłużej utrzymywał się przy piłce. W 11 minucie po bardzo ładnej zespołowej akcji Jakub Branecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola. W dalszej części meczu nasz zespół posiadał przewagę jednak nie potrafił zakończyć akcji celnym strzałem na bramkę przeciwnika. Należy odnotować, że goście w 38 minucie mieli świetną okazję do zdobycia gola, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Jakub Kosowski.

W drugiej połowie meczu przewaga naszego zespołu była wyrazna. Goście ograniczali swoją grę do prób gry z kontrataku. W 61 minucie po błędzie środkowych obrońców goście doprowadzili do wyrównania. W 70 minucie nasz zespół ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale z dalszej odległości Marcina Czernisa. Po zdobyciu drugiego gola zespół stworzył jeszcze kilka świetnych sytuacji, których nie potrafił zamienić na gola.

Krótki komentarz trenera Władysława Obrębskiego:

- Bardzo słabe spotkanie w wykonaniu całego zespołu. Cieszy zwycięstwo, ale gra zespołu pozostawia wiele do życzenia.

Następny mecz ligowy (31.08) Związkowi zagrają w Ełku. Tam o godzinie 14:00 zmierzą się z lokalną Roną.