12 sierpnia

OLIMPIA PONOWNIE LIDEREM!

Mecz w Toruniu miał być prawdziwym testem, który da odpowiedź na pytanie, czy poprzednie wyniki zespołu były dziełem przypadku czy faktycznie dobrej dyspozycji od początku sezonu. Odpowiedź już mamy. Dublet Szuprytowskiego dał nam kolejne trzy punkty, dzięki którym ponownie zajmujemy fotel lidera.

(fot. nowosci.com.pl)

Zaczęło się przeciętnie, bo to Elana od początku starała się rozmontowywać obronę Olimpii wymieniając piłkę na ich połowie. Wiele z tego nie wynikało, bo defensywa Związkowych przypominała monolit, a próby uderzeń na bramkę Madejskiego kończyły się skutecznymi blokami.

W 22 minucie meczu zespół Adama Noconia miał rzut rożny w okolicach lewego rogu pola karnego. Przed futbolówką stanęli Oskar Ryk oraz Damian Szuprytowski, którzy zastanawiali się w jaki sposób wykonać stały fragment gry. Odpowiedzialność na swoje barki wziął popularny „Mały”, uderzył piłkę na długi słupek, a ta wpadła za kołnierz golkipera gospodarzy i w takim oto pięknym stylu Związkowi wyszli na prowadzenie w Toruniu. To był drugi gol Szuprytowskiego po uderzeniu z rzutu wolnego. Wcześniej taka sztuka udała mu się we wtorek w meczu przeciwko zespołowi z Rybnika, wtedy jego gol ustalił wynik spotkania na 2:1.

Po bramce na 0:1 Olimpia nabrała pewności, a ich akcje zaczęły przybierać na jakości. Efektem tego była kolejna bramka, której autorem był ponownie Damian Szuprytowski. Tym razem akcję rozpoczął rajdem na lewym skrzydle Michał Miller, który znalazł wbiegającego w pole karne Oskara Ryka. Ten dostrzegł nabiegającego na 11 metr Szuprytowskiego i uderzeniem z pierwszej piłki zdobył drugą bramkę w tym meczu.

Jak się okazało ostatnią, bo ani gospodarze ani goście nie zdołali zmienić wyniku w drugiej połowie meczu. Elana próbowała zaskoczyć Madejskiego strzałami z dystansu, ale wszystkie próby były niecelne lub trafiały do „koszyczka” golkipera Olimpii.

ZOBACZ CAŁY MECZ

Po trzeciej kolejce zostaliśmy liderem tabeli rozgrywek 2. Ligi z dorobkiem 7 punktów wyprzedzając zespół Resovii Rzeszów lepszym bilansem bramkowym.

Następny mecz Związkowych obejrzymy w sobotę (17.08) na A8, a do Elbląga przyjedzie wszystkim dobrze znany Widzew Łódź. Początek spotkania o 19:00.

Przypominamy, że od piątku trwa przedsprzedaż biletów na sobotni mecz. Wejściówki do nabycia przez cały tydzień (z wyjątkiem czwartku) TYLKO w kasach budynku klubu od 10:00 - 18:00.