5 maja

ZWYCIĘSTWO NAD KĘTRZYNEM (forBET IV LIGA)

Ten, kto skusił się na to, by o godzinie 14:00 przyjść na mecz przy Agrykola, nie powinien specjalnie żałować podjętej decyzji. Dzisiaj rezerwy Olimpii zagrały przyjemny dla oka futbol i pokonały gości z Kętrzyna 3:1.

Zespół Szymona Wagi mierzył się z drużyną sąsiadującą w tabeli forBET IV Ligi. Przed tym spotkaniem Granica zajmowała 9. lokatę wyprzedzając nasz zespół tylko o jeden punkt. Cel na ten mecz był jasny: wygrać u siebie, zrewanżować się za pierwszy mecz w Kętrzynie oraz przeskoczyć drużynę gości w ligowej hierarchii. Wszystkie te cele udało się zrealizować pokazując przy tym dobry styl.

Pierwszym zawodnikiem, który w 35 minucie wpisał się na listę strzelców był Oskar Bradtke, a całą akcję  w środku boiska rozpoczął kapitan Związkowych - Klauduisz Krasa. Dzięki temu do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem i po pierwszych 45 minutach kibice mogli być zadowoleni z tego co prezentują młodzi zawodnicy Olimpii.

Druga część meczu to już zdecydowana przewaga Olimpijczyków. Najpierw na 2:0 podwyższył Sebastian Kulesz, który w przerwie zastąpił kontuzjowanego Zaleskiego. Zawodnicy Szymona Wagi praktycznie cały mecz mieli pod kontrolą, z jednym wyjątkiem. Kontakową bramkę dla gości strzałem z dystansu zdobył Paweł Kowalewski i od tamtej chwili gospodarze musieli zacząć starać się o jeszcze jedno trafienie, by zagwarantować sobie spokojną końcówkę. Tak też się stało. Ponownie do sieci trafił Oskar Bradtke i te słoneczne popołudnie kończy się szczęśliwie dla Związkowych. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 i wszyscy zebrani na A8 mogli wracać do domów usatysfakcjonowani tym co oglądali przez 90 minut.

Po tym zwycięstwie zamieniamy się miejscami z Granicą Kętrzyn plasując się na 9-tym miejscu z dorobkiem 33 punktów. W tym roku drużyna rezerw zebrała już 15 "oczek", a do tego wyczynu potrzebowała raptem 6 spotkań.

Kolejny mecz w ramach 24. kolejki rozegramy 11.05 w Lubawie z tamtejszym Motorem. Najbliższy mecz w Elblągu odbędzie się dopiero 29.05, a rywalem Olimpii będzie Tęcza Miłomłyn.

ZKS Olimpia II Elbląg - KKS Granica Kętrzyn 3:1 (1:0)

Bramki dla Olimpii: Bradtke (35', 81'), Kulesz (59')

Skład: Kapłon – Sarnowski, Olewnik (70' Komorowski), Krasa, Zaleski (46' Kulesz), Ziewiec (86' Kondratowicz), Wierzba, Kordykiewicz (73' Kottlenga), Bradtke, Milanowski, Nestorowicz (88' Mazurek)