20 kwietnia

ALEŻ TO BYŁA WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę (20.04.2019 r.) zawodnicy prowadzeni przez trenera Adama Noconia po raz kolejny dobrze się zaprezentowali przed lokalną publicznością zwyciężając Znicz Pruszków 1:0.

To była prawdziwie Wielka Sobota w wykonaniu Związkowych. Na podsumowanie wystarczyłyby pewnie słowa naszego szkoleniowca, wypowiedziane na konferencji pomeczowej, który przyznał, że tego dnia nie widział słabych punktów w swojej drużynie.

Olimpia był zdecydowanie lepsza od samego początku aż do końca. Po 5 minutach mogliśmy prowadzić, ale gol Fidziukiewicza nie został uznany przez sędziego, który w tej akcji dopatrzył się faulu. To mógł być sygnał ostrzegawczy dla gości z Pruszkowa, ale drużyna trenera Prawdy nie zareagowała odpowiednio. Gospodarze starali się przebić przez gardę gości i sztuka ta udała się już w 33 minucie spotkania, kiedy to na 15 metrze doskonale odnalazł się Cezary Demianiuk. Precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę do sieci i od tego momentu prowadziliśmy już 1:0.

Druga połowa meczu to próba przejęcia inicjatywy przez drużynę Znicza. Próba wszak nieudana. W bramce po raz kolejny doskonale spisywał się Sebastian Madejski, a jego parada z końcówki meczu wywołała owacje wśród licznie zgomadzonej publiki. Gra naszego goalkeepera zasługuje na najwyższe uznanie. Niemniej jednak docenić należy postawę całego zespołu. Wydawało się, że pod nieobecność aż trzech zawodników z podstawowego składu (chociażby w meczu z Widzewem) może być nam dziś niezmiernie ciężko. Nic bardziej mylnego. Mocno postawiliśmy się drużynie z góry tabeli 2. ligi i po raz kolejny udowodniliśmy swoją wartość. Na uznanie zasługuje również postawa licznie zgromadzonych kibiców i ich głośny doping, który po raz kolejny dodał wiele otuchy naszym graczom.

Sobotnie spotkanie zakończyło się więc naszą wygraną 1:0, co przy dotychczasowych rezultatach naszych rywali w walce o utrzymanie, daje nam szansę na spokojne Święta, i takich właśnie Wam wszystkim, drodzy Kibice, z całego serca życzymy!

Następny mecz przy Agrykola 8 zagramy z Gryfem Wejherowo (28.04.2019 r., niedziela, o godz. 19:00). Serdecznie zachęcamy do kupowania biletów przez internet na platformie bilet.pax.pl.

ZKS Olimpia Elbląg vs Znicz Pruszków 1:0 (1:0)

Bramka dla Olimpii: C. Demianiuk 33'

Skład: Madejski - Jurek, Lewandowski, Wenger, Balewski - Sedlewski (Kiełtyka), Kuczałek, Nowicki, Demianiuk, Prytuliak (Ressel) - Fidziukiewicz