Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

22 lutego

OLIMPIA GRAŁA Z LECHIĄ (2002)

20 lutego o godz. 10.00 w Ostródzie odbył się mecz sparingowy rocznika 2002 z gdańską Lechią.

Mamy za sobą kolejna cenną grę kontrolną. Tym razem naszym przeciwniekiem była przebywająca na zgrupowaniu w Ostródzie Lechia Gdańsk.

Możemy być zadowoleni tylko z pierwszych 20 minut gry, kiedy wyglądalismy naprawdę dobrze i prowdziliśmy grę.

Niestety z upływem czasu wyglądało to co raz słabiej. Do przerwy przegrywaliśmy tylko 0:1 i wynik końcowy był sprawą otawrtą, a sam mecz dość wyrównany. Niestety nie potrafiliśmy utrzymać tego poziomu przez całe spotkanie, a wprowadzone zmiany nie przyniosły pożądanych efektów.

"Bardzo dobre spotkanie rozegrał Dawid Kapłon, który w kilku sytuacjach uchronił nas przed wyższą porażką i zasługuje na wyróźnienie. W dalszym ciągu czekamy na powrót kilku kontuzjowanych – podstawowych zawodników i wtedy będzie można określić w jakiej tak naprawdę dyspozycji znajduje się zespół" - powiedział po meczu trener Przybyła.

Lechia Gdańsk – Olimpia 2002 4:0

Skład: Kapłon, Gruz (46'Mazurek), Grędzicki, Sarnowski, Kazimierowski (46'Kukałowicz), Lewandowski, (70' Szydlik) Kottlenga, Szmukała, Denisewicz, Jarguz (46' Sowizdrzał/80'Brzozowski), Mączkowski (46' Hawryszko).