16 lutego

GORZKI SPRAWDZIAN Z MOCNYM HURAGANEM

Rozegrany w sobotnie południe (16.02) sparing z Huraganem Morąg to cenna, ale i gorzka lekcja dla Olimpijczyków. Nasi bramkarze aż trzykrotnie byli pokonywani dziś przez dobrze dysponowaną drużynę gości. Na te trzy gole odpowiedzieliśmy tylko zdobyczą Fidziukiewicza, a mecz zakończył się porażką 1:3.

Mecz z Huraganem Morąg zaczęliśmy w następującym składzie: Madejski - Jurek, Lewandowski, Wenger, Filipczyk - Zaremba, Kuczałek, Prytuliak, Nowicki, Bojas - Fidziukiewicz.

Pierwszy fragment gry to wzajemne badanie się obu ekip. W 6. minucie meczu pierwszej próby zaskoczenia bramkarza gości podjął się Zaremba. Piłka puszczona lobem została jednak wyłapana przez goalkeepera morążan.

Nic jednak nie zapowiadało, że już za chwilę stracimy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Stało się tak po ładnej akcji gości w 25. minucie. Prawy skrzydłowy Huraganu nawinął Filipczyka i wycofał na 16 metr, gdzie do piłki dopadł zawodnik w czerwonej koszulce i pewnym strzałem pokonał Madejskiego. 0:1.

Gra Huraganu po tej bramce nabrała pewności, co przyniosło efekty.

W 39. minucie meczu ładną akcją na lewej flance popisał się Rafał Kruczkowski z Huraganu, który efektowną sztuczką najpierw minął Jurka, a następnie wszedł przed niego wymuszając faul w polu karny. Chwilę później Madejski broni, ale przy dobitce jest już bezradny. Niestety, nie układa się ten sprawdzian po naszej myśli. 0:2 dla gości.

44. minuta. Z prawej strony pola karnego gości strzela Ołeksij Prytuliak, bramkarz Huraganu intuicyjnie odbija futbolówkę, do której dopada Fidziukiewicz i pewnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę kontaktową. Chwilę później sędzia gwiżdze na przerwę. 1:2 do przerwy.

Drugą połowę zaczęliśmy  z kilkoma zmianami. Na placu pojawili się: Rutkowski, Korkliniewski, Sochań, Balewski, Demianiuk i Ressel.

53. minuta gry. Po stałym fragmencie najwyżej wyskoczył zawodnik Huraganu i strzałem z główki zapakował piłkę do naszej bramki. 1:3.

Chwilę później zmiana w naszym zespole. Na boisko wchodzą Rynkowski i Szmydt. Schodzi Zaremba i Bojas.

Między 75 a 80 minutą dwukrotnie strzelaliśmy na bramkę rywali. Niestety, pierwszy strzał trafił w boczną siatkę, drugi również obok słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Lawrenca.

W 86. minucie strzałem sprzed pola karnego próbował jeszcze Rynkowski, ale Lawrenc z łatwością wyłapał tę próbę Olimpijczyków.

To była cenna, aczkolwiek gorzka lekcja z dobrze dziś wyglądającą drużyną Huraganu. Mecz kończymy porażką 1:3. Jedyną bramkę dla Żółto-biało-niebieskich zdobył Fidziukiewicz.

Za tydzień zagramy ostatni sparing. Naszym przeciwnikiem będzie Sokół Ostróda.

Olimpia Elbląg - Huragan Morąg 1:3 (1:2)

Bramkę dla Olimpii zdobył Michał Fidziukiewicz (44')

Zimowe sparingi Olimpii Elbląg:

19 stycznia: wygrana 7:2 ze Zniczem Biała Piska (gr. pierwsza III ligi) w Mrągowie

26 stycznia: przegrana 2:1 z Bruk – Bet Termalica Nieciecza (I liga) we Władysławowie

30 stycznia: wygrana 2:1 z Wierzycą Pelplin (gr. druga III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

2 lutego: wygrana 2:0 z Bałtykiem Gdynia (gr. druga III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

6 lutego: wygrana 4:0 z Gedanią Gdańsk (gr. pomorska IV ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

9 lutego: przegrana 1:2 z Gryfem Wejherowo (II liga) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

16 lutego: przegrana 1:3 z Huraganem Morąg (gr. pierwsza III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej

23 lutego: Sokół Ostróda (gr. pierwsza III ligi) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, godz. 12:00