28 stycznia

REZERWY ROZGROMIŁY SPARINGPARTNERA

ZKS Olimpia II Elbląg w miniony weekend mierzyła się z Barkasem Tolkmicko. Zespół prowadzony przez Dariusza Nestorowicza rozgromił rywali aż 6:0.

Olimpia od początku meczu posiadała widoczną przewagę w grze. Szybkie wymiany piłki rozgrywane od defensywy poprzez drugą linię uruchamiały naszych napastników. Ci wraz z ofensywnymi skrzydłowymi potrafili skutecznie zaskoczyć dużo słabszego tego dnia rywala. Efektem takiej gry była szybko zdobyta bramka z główki w 5 min meczu autorstwa Norberta Nestorowicza, który otrzymał piłkę od szarżującego Sebastiana Kulesza lewą stroną boiska. 1:0 dla Olimpii.

Mimo prowadzenia Olimpijczycy jednak nie odpuszczali, a ich ataki jeszcze się nasiliły, czego wynikiem był rzut wolny egzekwowany przez Piotra Zalewskiego. W 12 minucie spotkania do zamykającego akcję Dawida Wierzby trafiło celne dogranie, a ten z tzw. szczupaka podwyższa prowadzenie na 2:0.

Do akcji ofensywnych zespołu dołączali się również Oskar Kordykiewicz i Sebastian Milanowski, który w 35 minucie dokładnym dośrodkowaniem zza połowy boiska znalazł wychodzącego Kulesza, a ten celnym strzałem zmienił wynik na 3:0.

Chwilę później, Milanowski wypuszcza prostopadłą piłkę do Nestorowicza, a ten pokonuje bramkarza gości. W 38 minucie rezerwy Olimpii prowadzą już 4:0 i taki wynik utrzymuje się do przerwy.

Druga połowa rozpoczyna się od naporu zawodników Barkasa czego efektem są rzuty rożne jak i niebezpieczne akcje zakończone strzałami na bramę Olimpii.

Po uporządkowaniu gry przez młodzież z Elbląga zaczyna ponownie wracać przewaga Żółto-biało-niebieskich.

W 67 minucie Oskar Bradtke rozpoczyna akcję lewą stroną i kieruje piłkę do Zaleskiego, który umieszcza ją w bramce przeciwnika - na tabl;icy wyników mamy już 5:0. Prawą stroną w akcje ofensywne włącza się również Dawid Olewnik, który próbuje zagrozić bramce Tolkmicka. W 79 minucie Szymon Tomaszewski przeprowadza akcję w polu karnym i zostaje faulowany, a rzut karny egzekwuje Mariusz Bucio, który strzela ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

Olimpia II Elbląg - Barkas Tolkmicko 6:0 (4:0)

Skład:

1. połowa: Kapłon, Ziewiec, Wierzba, Perlejewski, Komorowski, Milanowski, Kordykiewicz, Bucio, Kulesz, Zaleski, Nestorowicz

2. połowa: Rutkowski, Kondratowicz, Wierzba, Kuczyński, Mazurek, Zaleski (67' Milanowski), Misztal, Kordykiewicz (67' Bucio), Olewnik, Bradtke, Tomaszewski

Bramki: 4' i 38' Nestorowicz (asysta Kulesz i Milanowski), 12' Wierzba (asysta Zaleski), 35' Kulesz (asysta Milanowski), 67' Zaleski (asysta Bradtke), 79' Bucio (karny na Tomaszewskim)