26 stycznia

WARTOŚCIOWY SPARING NAD MORZEM

W sobotę 26. stycznia Olimpijczycy zmierzyli się z 1-ligowym Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Drugi zimowy sparing Elblążan odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie (Władysławowo) o godz. 12:00.

Do gry od pierwszej minuty trener Adam Nocoń desygnował dwóch testowanych zawodników: Wojciecha Jurka i Krzysztofa Zarembę. Poza nimi w składzie zobaczyliśmy też "Nowika", który dobrze spisywał się w tygodniu podczas treningów.

Pierwsza część gry nie była udana. Już w 7. minucie spotkania Madejski został pokonany po udanej kontrze ekipy z Niecieczy.

Trzynaście minut później pięknym strzałem z dystansu popisał się Kiełb i nasz bramkarz po raz kolejny musiał wyjmować futbolówkę z siatki.

W 38. minucie gola kontaktowego - i jak się później okazało, ostatniego w tym spotkaniu - zdobył po rzucie karnym Jakub Bojas.

W drugiej połowie każdy z bramkarzy zachował czyste konto, a spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla 1-ligowca.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ZKS Olimpia Elbląg 2:1 (2:1)

Bramkę dla Olimpii zdobył J. Bojas (rz. karny, 38')

Skład Olimpii w I. połowie: Madejski - Balewski, Wenger, Lewandowski, Jurek* - Zaremba*, Nowicki, Kuczałek, Bojas - Persona - Fidziukiewicz

Skład Olimpii w II. połowie: Pilarz - Filipczyk, Wenger, (60' Korkliniewski) Markowski*, Kiełtyka - Sedlewski, Rozumowski, Sochań, Szmydt - Persona, Demianiuk*