26 listopada

BILANS WEEKENDOWYCH SPOTKAŃ OLIMPII

Niezbyt udane granie zaliczyli Olimpijczycy w ten weekend. Najbliżej kompletu punktów byli seniorzy lecz i im 3 punkty nie były pisane. Przyjrzyjmy się kompletowi spotkań Żółto-biało-niebieskich.

Sobota na remis

W sobotę 24 listopada drużyna prowadzona przez trenera Noconia zmierzyła się z Pogonią Siedlce. Trener jeszcze przed spotkaniem mówił, że to nieprzyjemny przeciwnik, który jednak potrafi gubić punkty w końcówkach. Tak też się stało, gdy w 90. minucie meczu futbolówkę do bramki Siedlczan skierował Michał Kuczałek ratując remis. Mogliśmy jeszcze pokusić się o wygranie tego meczu, ale w ostatniej akcji, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Pierwsza połowa tego spotkania mogła się podobać. Częste ataki Elblążan napawały optymizmem i wydawało się, że bramka wisi w powietrzu. Jej brak był największym zaskoczeniem po gwizdku arbitra, który zaprszał drużyny do szatni. Odmieniona po przerwie drużyna Pogoni przejęła nieco inicjatywę. Niepotrzebny faul tuż przed polem karnym Olimpii dał szansę gościom na zdobycie bramki, a takich prezentów się nie marnuje. Niestety, do ostatnich minut meczu, zamiast spokojnie prowadzić i kontrolować przebieg spotkania, obawialiśmy się straty punktów i tego, że możliwość wydostania się ze strefy spadkowej w tym roku wymknie nam się z rąk. Nic bardziej mylnego. "Kuczi" pokazał, że walczyć i wierzyć trzeba do końca. 90. minuta, strzał i mamy 1:1! Cenny remis, ale mamy poczucie, że zasłużyliśmy na dużo więcej (kolejny raz).

Olimpia Elbląg vs Pogoń Siedlce 1-1 (0-0) - II. liga

Kuczałek 90'

Czarna niedziela

Jeszcze w piątek kibice mogli cieszyć się z tzw. "Black Friday" i przeszukiwać co kolejne sklepy mają do zaoferowania. Podobnie było w niedzielę. Można było liczyć na dużo emocji w Derbach Elbląga, gdzie nasze rezerwy podejmowały Concordię oraz w ostatnim meczu w tym roku w ramach Centralnej Ligi Juniorów U17, w którym nasi juniorzy zmierzyli się z Escolą.

Najpierw grały rezerwy. Po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni przegrywając 0-1. W drugiej połowie spotkania Concordia dała jednak popis swojej skuteczności i potwierdziła, że pierwsze miejsce w tabeli to nie przypadek. Dla naszych rezerw to niezwykle ciężka lekcja, z której jednak trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Mimo wszystko 11. miejsce na koniec roku oznacza, że cel został zrealizowany.

Olimpia Elbląg II vs Concordia Elbląg 0-7 (0-1) - IV. liga

Drugie z niedzielnych spotkań to pojedynek juniorów. Do Elbląga przyjechał wicelider - Escola Varsovia, która w pierwszym terminie nie dojechała na mecz ze względu na awarię środka transportu. O godz. 16:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek i zaczęła się walka o 3 punkty. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna z Warszawy, która po strzeleniu trzech bramek i stracie zaledwie dwóch, komplet punktów zabrała do Stolicy.

Olimpia Elbląg vs Escola Varsovia 2-3 (0-1)