26 listopada

UDANY WYJAZD DO WARSZAWY ROCZNIKA 05'

Do bardzo udanych możemy zaliczyć występ młodych Olimpijczyków w mini turnieju "Polonia Cup 2018", którego organizatorem była Polonia Warszawa (mistrz województwa Mazowieckiego w roczniku 2005 w sezonie 2017/2018).

Oprócz dwóch zespołów gospodarzy, w grach uczestniczył jeszcze mistrz województwa Podlaskiego w roczniku 2005 sezonu 2017/2018 Talent Białystok i Olimpia Elbląg, jako mistrz województwa Warmiński-Mazurskiego. System rozgrywek przewidywał mecze każdy z każdym, 2x20 minut.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Talentem Białystok. Po nerwowym początku z obu stron, z każdą minutą nasza gra wyglądała lepiej, a w drugiej połowie przewaga Olimpii była już bardzo widoczna, co udokumentowaliśmy strzeleniem dwóch bramek autorstwa Szymona Grączewskiego (asysta Filip Sokół) i Mateusza Głowińskiego.

W drugim meczu (rozegranym bezpośrednio po pierwszym) zagraliśmy z pierwszym zespołem Polonii Warszawa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i był bardzo zacięty. Warszawianie chyba byli lekko zaskoczeni, że tak wysoko zawiesiliśmy im poprzeczkę, bowiem nie potrafili nas zdominować i zepchnąć do obrony.

Na zakończenie zagraliśmy z drugim zespołem warszawskiej Polonii i był to nasz najsłabszy mecz w tym mini turnieju, ale przeciwnik też był najsłabszy i wygraliśmy zdecydowanie 4:0 po bramkach strzelonych przez Szymona Grączewskiego (asysta Tomek Łoś), Filipa Sokoła, Mateusza Głowińskiego (asysta Denis Van Ieperen) i Bartka Leszczyńskiego (asysta Filip Kasprzykowski).

W barwach Olimpii Elbląg wystąpili: Michał Tyburski, Maciej Pawełoszek, Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Tomek Łoś, Marek Mostowiec, Filip Kasprzykowski, Filip Sokół, Mateusz Głowiński, Szymon Grączewski, Szymon Szopiński, Bartek Gumiński, Tymek Pryczkowski, Szymon Szopiński, Wojtek Stróżewski, Kordian Stolarowicz, Mikołaj Sanocki, Krzysiek Rokita, Kuba Błaszczyk.

"Podsumowując uważam, że był to bardzo wartościowy wyjazd ponieważ mogliśmy się sprawdzić na tle silnych zespołów. Chłopcy z takich rywalizacji wracają bogatsi o nowe doświadczenia, które są niezbędne dla ich dalszego rozwoju i mam nadzieję pełni wiary i motywacji do jeszcze większej pracy, bo wyniki jakie osiągnęli tylko potwierdzają, że nasza praca przynosi efekty" - podsumował trener Rafał Starzyński.