11 maja

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 1:2 (1:0)

W 29. kolejce II ligi wschodniej Olimpia Elbląg pokonała na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Nie było to łatwe spotkanie dla elblążan. Świt długo utrzymywał prowadzenie, ale ostatecznie to żółto-biało-niebiescy cieszyli się ze zwycięstwa.

Pierwszą groźną sytuację stworzyła Olimpia. W 12 minucie Kamil Graczyk wyłożył piłkę Romanowi Maciejakowi, ale jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy Kamil Domżał. Wydawało się, że piłkarze Olimpii przejmą inicjatywę i jako pierwsi strzelą bramkę. Jednak ta sztuka udała się gospodarzom. W 15 minucie spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Przemysław Szabat skutecznie uderzając głową. Dwie minuty później strzał Damiana Szuprytowskiego z 16 metrów wypiąstkował Hieronim Zoch. Gospodarze osiągnęli przewagę i zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie.

Początek drugiej odsłony to również okres dobrej gry Świtu, który stworzył sobie dwie dobre sytuacje za sprawą Szuprytowskiego i Szczepańskiego. Później na boisku nie działo się za wiele. Olimpia przebudziła się w ostatnim kwadransie gry. W 75 minucie z trzech metrów do bramki nie trafił Kiryłł Raduszko (pierwszy mecz w II lidze po kontuzji), a trzy minuty później Rafał Leśniewski z bliska trafia, ale wprost w ręce bramkarza Świtu. Kiedy wydawał się, że Olimpia wróci do Elbląga bez punktów, w 82 minucie w polu karnym znalazł się Tomasz Sedlewski i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Żółto-biało-niebiescy walczyli do końca o zwycięską bramkę i to im się udało w 87 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne tor lotu piłki zmienił Kamil Graczyk, a ofiarnie interweniujący Radosław Kamiński wbił ją do własnej bramki.

Długo nie wiodło się Olimpii w tym spotkaniu, ale piłkarze pokazali charakter i grali do końca. To się opłaciło i Olimpia zdobyła komplet punktów mimo, że gospodarze długo utrzymywali prowadzenie.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po tym meczu stracił szanse na utrzymanie w II lidze, a podopieczni Adama Borosa cały czas punktują i są na dobrej drodze do utrzymania.

Kolejny mecz Olimpia rozegra w najbliższą sobotę 17 maja na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Początek spotkania o godz. 18:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Elbląg 1:2

Szabat 15` - Sedlewski 82`, Kamiński 87` (s)

Żółte kartki:  Zawiska, Szabat, Kiwała, Duda, Imiela

Czerwona kartka: Melao (za dwie żółte)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał - Drwęcki, Kiwała (54 Ziąbski (88 Kamiński)), Melao, Nowotka (41 Kamiński), Imiela, Duda, Szczepański, Szuprytowski, Szabat, Zawiska (74 Smolovic)

Olimpia Elbląg: Zoch, Prusinowski, Lewandowski, Ichim, Sambor, Kopycki (64 Raduszko), Stępień, Ressel (56 Sokołowski), Sedlewski, Graczyk, Maciejak (72 Leśniewski)