5 czerwca

Ważne zwycięstwo w Ełku

W minioną niedzielę na daleki wyjazd do Ełku wybrali się zawodnicy Olimpii 2002. Spotkanie z z tamtejszą Roną było niezwykle istotne dla układu tabeli na zbliżający się koniec sezonu.

Zawodnicy Olimpii mimo długiej podróży i bardzo wysokiej temperatury w trakcie rozgrywanego spotkania przystąpili do gry bardzo zdeterminowani i pełni wiary w zwycięstwo. Pierwsze minuty gry były wyrównane, natomiast w 25 minucie na prowadzenie elblążan wyprowadził skuteczny w ostatnim czasie Mateusz Siwko. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie Olimpia dalej kontrolowała przebieg gry czego najlepszym dowodem była znakomita akcja z 55 minuty kiedy po dośrodkowania Pawła Kazimierowskiego na 2:0 wynik podwyższył Bartosz Mączkowski. Na 10 minut przed końcem gospodarze zdobyli dość przypadkową bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Na szczęście gracze Olimpii opanowali emocję i ,,dowieźli'' zasłużone zwycięstwo do końca.

Rona Ełk – Olimpia Elbląg 1:2

Skład Olimpii: Kapłon, Gruz, Brzozowski, Kukałowicz, Kazimierowski, Biel, Rogowski (72'Junik), Kottlenga, Mączkowski (65' Klim), Choma, Siwko(55' Hawryszko)