3 maja

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

Trzy punkty zostają w Elblągu. Olimpia Elbląg pokonała Stal Rzeszów 2:0 w meczu 28. Kolejki II ligi wschodniej. Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Tomasz Sedlewski i Kamil Graczyk. Dzięki temu zwycięstwu Olimpia po raz pierwszy w tym roku znalazła się „nad kreską”. Szerszy opis wkrótce.

Na pierwszą bramkę kibice przy Agrykola nie musieli długo czekać. Już w 6 minucie podanie od Radosława Stępnia wykorzystał Tomasz Sedlewski i dał Olimpii prowadzenie. Po bramce żółto-biało-niebiescy nie forsowali tempa, starali się rozgrywać piłkę na własnej połowie, od czasu do czasu atakując. Najlepszą sytuację miał Sedlewski, który główkował minimalnie niecelnie po rzucie rożnym.

Rzeszowianie z kolei nie zamierzali odpuszczać i walczyli o korzystny dla siebie rezultat. W 27 minucie Szymon Kaźmierowski trafił w poprzeczkę bramki, a chwilę później strzał Brockiego obronił Zoch. W 34 minucie w niegroźnej sytuacji, w polu karnym ręką zagrał Oleg Ichim i arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kaźmierowski, ale w bramce Olimpii powoli rośnie nam specjalista od bronienia rzutów karnych – Hieronim Zoch, który pewnie odbił strzał napastnika Stali. Był to trzeci kolejny rzut karny obroniony przez bramkarza Olimpii w rundzie wiosennej obecnego sezonu.

Druga połowa nie była wcale gorsza od pierwszej w wykonaniu Olimpii. W 55 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Stępień. Bramkarz gości Miłosz Lewandowski z trudem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Rzeszowianie odpowiedzieli akcją, w której groźnie strzelał Maciej Maślany.

W 68 minucie spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Sedlewski, odważnie wszedł w pole karne gdzie został powalony przez obrońcę gości i sędzia po raz kolejny w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Strzał Kamila Graczyka z jedenastu metrów obronił Lewandowski, ale przy dobitce tego samego zawodnika nie miał już szans.

Goście z Rzeszowa do ostatniej minuty walczyli o korzystny wynik. Sytuacje pod bramką Zocha mieli Jakub Więcek czy Łukasz Jamróz. Jednak Olimpia nie dała wbić sobie bramki i ostatecznie zwyciężyła 2:0 i przynajmniej do niedzieli zajmuje w tabeli 8 - bezpieczne miejsce.

W następnej kolejce Olimpia Elbląg zagra na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zaplanowano na niedzielę 11 maja, godz. 17:00.

Tomasz Sedlewski 6, Kamil Graczyk 69

Olimpia Elbląg: Zoch – Prusinowski, Lewandowski, Ichim, Sambor, Kopycki, Ressel (79`Sokołowski), Stępień (64` Petrache), Sedlewski, Graczyk, Maciejak (69`Leśniewski)

Stal Rzeszów: Lewandowski- Baran, Bednarczyk, Drożdżal (61`Drelich), Jędryas, Hus, Brocki (62`Kolesnikovs), Lisiecki (75`Więcek), Maślany, Kaźmierowski (64`Jamróz), Prędota