11 marca

Zwycięstwo na tydzień przed ligą

W końcu Olimpia Elbląg doczekała się zwycięstwa w sparingu. Na tydzień przed (wielce prawdopodobnym) pierwszym wiosennym meczem w lidze żółto-biało-niebiescy pokonali rezerwy Olimpii Grudziądz 3:0.

Przesunięcie startu II ligi piłkarze żółto-biało-niebieskich wykorzystują na rozgrywanie dodatkowych meczów sparingowych. Dziś (11 marca) sparingpartnerem była Olimpia z Grudziądza. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podopieczni Adama Borosa przegrali z grudziądzki zespołem 1:4. Dziś w barwach grudziądzkiej drużyny zagrali ci zawodnicy, którzy wczoraj nie wybiegli na murawę w spotkaniu I ligi z Chrobrym Głogów (Olimpia Grudziądz przegrała 2:3).
Warto zwrócić uwagę na dwie doskonałe sytuacje Radosława Stępnia, który w ciągu dwóch minut strzałami z dystansu pokonał bramkarza rywali. Swoich szans na wpisanie się na listę strzelców w pierwszej części spotkania nie wykorzystali Krzysztof Niburski i Paweł Szołtys. W drugiej połowie meczu wynik spotkania ustalił Anton Kolosov.
Patrząc na skład elbląskiego zespołu, można przypuszczać, że takie zestawienie powinniśmy zobaczyć za tydzień od pierwszych minut w wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo. Elblążanie będą mieli okazję do rewanżu za jesienną porażkę. A łatwo nie będzie– wczoraj gryfici zdołali wywieźć cenny punkt z Łodzi, gdzie zremisowali z ŁKS.

Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 0:3 (0:2)
0:1, 0:2 - Radosław Stępień (23 min., 25 min.), 0:3 - Anton Kolosov (65 min.)

Olimpia Elbląg: Daniel – Wenger, Lewandowski, Filipczyk, Stępień, Niburski, Balewski, Szołtys, Lisiecki, Bojas, Kurbiel. Grali też: Tułowiecki, Korkliniewski, Kop-Ostrowski, Ressel, Kolosov.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg