3 marca

Pierwszoligowiec lepszy od Olimpii

Na tydzień przed startem rundy wiosennej II ligi Olimpia Elbląg wysoko przegrała ze swoją imienniczką z Grudziądza. Honorową bramkę dla żółto-biało-niebieskich strzelił Radosław Stępień. Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 4:1.

Według planu, dziś Olimpia Elbląg miała w Koszalinie rozpocząć rundę wiosenną II ligi, ale PZPN przełożył mecze i sztab trenerski Olimpii zdecydował się na rozegranie meczu towarzyskiego. Sparingpartnerem została Olimpia Grudziądz - 15. zespołem I ligi, któremu PZPN również przełożył mecz ze Stalą Mielec. Spotkanie odbyło się w Świeciu.

Od pierwszej minuty na boisku można było zobaczyć nowy nabytek elblążan Pawła Szołtysa. Żółto-biało-niebiescy potrzebowali kwadransa, żeby strzelić bramkę drużynie z Grudziądza. Kontrę elblążan zakończył strzałem Piotr Kurbiel, bramkarz wybronił, do piłki dopadł Radosław Stępień i było 1:0 dla żółto-biało-niebieskich.
I to był koniec dobrych wiadomości dla zespołu Adama Borosa. Jeszcze przed przerwą rzut karny wykorzystał Damian Michalik i doprowadził do remisu. Po przerwie bramki strzelali już tylko piłkarze z Grudziądza. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wołodomyr Kowal, a na kwadrans przed końcem wynik spotkania ustalił Eusébio Bancessi.
- Rozegraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej części zagraliśmy w sposób zdyscyplinowany, skuteczny jeżeli chodzi o pressing, obronę i wszystko co tego dotyczy. W drugiej części meczu, po zmianach było już słabiej, popełnialiśmy dużo błędów, byliśmy za daleko od przeciwnika - tak Adam Boros, trener Olimpii skomentował mecz swojego zespołu.
Zgodnie z planem w następnym tygodniu Olimpia powinna rozpocząć sezon ligowy meczem w Elblągu z MKS Kluczbork. Niewykluczone jednak, że i ta kolejka zostanie odwołana.

Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz 1:4 (1:1)
Bramki: 1:0 – Stępień (15. min), 1:1 - Michalik (35 min, karny), 1:2 - Kowal (50 min., karny), 1:3 - Kowal (55. min.), 1:4 - Bancessi (75 min.)

Olimpia: Daniel (46' Tułowiecki), Kiełtyka (46' Balewski), Lewandowski, Wenger, Filipczyk (46' Kop – Ostrowski), Korkliniewski (46' Niburski), Stępień (60' Krasa), Bojas (46' Lisiecki), Szmydt (46' Kolosov), Szołtys, Kurbiel (46' Ressel)

Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg