11 września

Świetna forma kajakarzy

9 i 10 września w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski w kat. Masters. Jest to kategoria, w której startują zawodniczki i zawodnicy w wieku powyżej 35 lat.

Olimpia Elbląg wystawiła ekipę niezbyt liczną ale za to bardzo silną. Mamy jedną mistrzynię Polski w K-1 - Iwonę Kreczman. Również w K-1 mistrzem Polski został Tadeusz Wieprzkowski. Natomiast w C-1 mistrzostwo wywalczył kanadyjkarz Olimpii - Adam Dombrowski. W kategorii mix nasze osady zdominowały zawody. W punktacji drużynowej Olimpia Elbląg uplasowała się na miejscu trzecim. Wyprzedziły ją kluby z Krakowa oraz z Rzeszowa.

Poza zawodnikami już wymienionymi, w Wałczu startowali również: Aneta Bartnicka, Ryszard Białkowski, Adam Figurski oraz Mirosław Kreczman. Nic dziwnego, że mając takie wzory, młodzież trenująca kajakarstwo i kanadyjkarstwo również zdobywa medale na każdych zawodach.