Aktualności

Wywiad z Adamem Borosem

9 czerwca

- Byliśmy odważni. Wiedzieliśmy, co chcemy w tej lidze zrobić i to się powiodło – mówi Adam Boros, trener Olimpii Elbląg, która jako beniaminek zakończyła sezon w II lidze na wysokim piątym miejscu. Zapraszamy do lektury wywiadu podsumowującego sezon.

4 czytaj więcej
Magazyn skrótów, ostatnia kolejka 2 ligi

9 czerwca

Sezon 2016/2017 przeszedł do historii. Zobaczmy ostatnią kolejkę 2 ligi. Olimpia Elbląg w 34 kolejce zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

Odchodzi z Olimpii (video)

8 czerwca

Pierwsze roszady w 2 ligowej ZKS Olimpia Elbląg. Z Klubu odchodzi Dawid Kubowicz.

Wielki sukces Olimpijczyków z rocznika 2003 i 2004!

8 czerwca

W dniach od 2 do 5 czerwca 2017 młodzi zawodnicy z rocznika 2003 i 2004 reprezentowaliklub ZKS Olimpia Elbląg na turnieju piłkarskim w niemieckiej miejscowości Rendsburg. Nasi piłkarze okazali się najlepsi!

Mieliśmy sytuacje, barkowało wykończenia - komentarze po meczu Olimpii

6 czerwca

Mieliśmy świadomość, że będziemy grać z przeciwnikiem bardzo zdeterminowanym. Chcieliśmy w pierwszych minutach zagrać agresywnie, nie dać się zaskoczyć i szybko otworzyć wynik spotkania – mówił po meczu Adam Boros, trener Olimpii Elbląg. Wyszło zupełnie odwrotnie, a remis udało się uratować w ostatniej chwili. Co jeszcze mówili po ostatnim meczu w tym sezonie trener i strzelec bramki?

Tak minął sezon w II lidze, czyli przeżyjmy to jeszcze raz

6 czerwca

Olimpia Elbląg w roli beniaminka zakończyła sezon w II lidze na wysokim piątym miejscu. Żółto-biało-niebiescy dostarczyli kibicom w 34 meczach sporo emocji, ale co najmniej kilkanaście meczów zapamiętamy na dłużej. Oto naszym zdaniem najciekawsze z nich.

Remis z Kotwicą Kołobrzeg (video)

5 czerwca

Krzysztof Niburski strzelił bramkę w ostatniej sekundzie meczu i Olimpia zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Łukasz Pietroń gola nie zdobył, ale został królem strzelców II ligi z 16 bramkami na koncie. Olimpia zakończyła sezon na 5. miejscu w tabel

Zaproszenie na mecz z Kotwicą (video)

2 czerwca

Olimpia Elbląg walczy o 5 miejsce w drugiej lidze. Cel zostanie osiągnięty jeśli w sobotę Olimpia pokona Kotwicę Kołobrzeg. Początek meczu o 17:00. Spotkajmy się na Agrykola 8!

Turniej w Niemczech

2 czerwca

W dniach od 2 do 5 czerwca 2017 młodzi zawodnicy z rocznika 2003 i 2004 będą reprezentować klub ZKS Olimpia Elbląg na turnieju piłkarskim w niemieckiej miejscowości Rendsburg. Naszym piłkarzom życzymy powodzenia!

Ostatni mecz sezonu 16/17 (video)

1 czerwca

W sobotę ostatnie pożegnanie z sezonem ligowym. Olimpia Elbląg – beniaminek II ligi z pewnością może mijający sezon zaliczyć do udanych. Większość z nas 5 lub 6 miejsce w ligowej tabeli przed sezonem wzięła by w ciemno.

Mecz o 5 miejsce

30 maja

Ostatnie spotkanie sezonu 2016/2017 2 ligi. Olimpia Elbląg w sobotę 3 czerwca zagra z walczącą o utrzymanie w 2 lidze Kotwicą Kołobrzeg. Pierwszy gwizdek przy Agrykola 8 o godzinie 17:00.

Walka o króla strzelców

30 maja

Został jeden mecz. Jedna bramka przewagi. Król strzelców może być tylko jeden - Łukasz Pietroń, Olimpia Elbląg.

Zwycięstwo w Zambrowie (video)

29 maja

Bramkowy kwadrans Antona Kolosova i Łukasz Pietroń w roli dżokera. Tak w skrócie można opisać spotkanie pomiędzy Olimpią Zambrów, a Olimpią Elbląg. Gospodarze w drugiej połowie doprowadzili do wyrównania, ale trzy punkty ekipie Adama Borosa zapewnił Łukasz Pietroń. Olimpia Zambrów - Olimpia Elbląg 2:3.

Co słychać u olimpijek

26 maja

Sezon piłkarski powoli się kończy. W III lidze kobiet, gdzie o punkty walczą dziewczyny w żółto-biało-niebieskich barwach, do końca pozostały jeszcze cztery kolejki. Wydaje się, że olimpijki złapały formę i końcówka ligi zapowiada się interesująco.

Olimpia vs. Olimpia

26 maja

Po tygodniowej przerwie w sobotę powracają emocje związane z II ligą. Olimpia Elbląga zagra ze swoją imienniczką w Zambrowie i będzie to ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Zambrów to bardzo gościny teren dla żółto-biało-niebieskich, ale jeden z meczów pozostawił w pamięci grubą rysę.

Skrót 32 kolejki 2 ligi

26 maja

Skrót przygotowany przez ŁączyNasPiłka.

Kto królem strzelców 2 ligi?

25 maja

Łukasz Pietroń czy Leândro z Radmiaka, kto zostanie królem strzelców. Obecnie obaj piłkarze prowadzą w klasyfikacji, maja po 15 bramek. Zostały dwie kolejki do końca sezonu.

Magazyn skrótów 31 kolejki 2 ligi

23 maja

Magazyn skrótów 2 ligi, przygotowany przez Łączynaspiłka

Ten zespół ma charakter

23 maja

Jednobramkowe prowadzenie do przerwy, a w drugiej... Niewykorzystany rzut karny, Paweł Piceluk opuszcza boisko za czerwoną kartkę i 94 minuta – tym razem rzut karny wykorzystuje Łukasz Pietroń. Jednym zdaniem: Olimpia Elbląg grała (i wygrała 2:1) z Błękitnymi Stargard. O komentarz poprosiliśmy trenera Olimpii Adama Borosa i strzelca zwycięskiej bramki Łukasza Pietronia.